Sedm nejhodnotnějších hráčů na soupisce nejvážnějšího kandidáta na sestup?

Sedm nejhodnotnějších hráčů na soupisce nejvážnějšího kandidáta na sestup?

Pardubice se dokázaly rozloučit s podzimem cennou remízou s lídrem tabulky. Východočeské značce, jež se od jara po dvou a půl letech odloučení vrátí na svůj zrekonstruovaný stadion K Vinici, to dalo jednoznačnou naději, že by cesta za jarní záchranou nemusela být úplnou sci-fi.

Tím spíš, že mladý kouč Radoslav Kováč má k dispozici nejednoho zajímavého hráče a s novým partnerem se pravděpodobně ještě bude přes zimní přestávku posilovat.

Kteří hráči jsou ve městě dostihů a perníků aktuálně nejhodnotnější? První místo patří čtyřiadvacetiletému záložníkovi Dominiku Janoškovi, jenž se letos klubu upsal do roku 2025. Specializovaný portál transfermarkt.com u něj uvádí přibližnou tržní cenu 16 milionů korun.

V závěsu za Janoškem je jeho vrstevník Dominik Hlavatý, který by vyšel případného zájemce za částku okolo 15 milionů korun. Také on dorazil do Pardubic z Viktorie Plzeň a usiloval o trvalý přestup, nikoliv o další hostování.

O status třetího nejdražšího borce kádru se pak dělí dvaadvacetiletý Tomáš Solil, jehož si nyní šestnácté mužstvo FORTUNA:LIGY vypiplalo a o dva roky starší Emil Tischler. U obou svítí suma blížící se čtrnácti milionům korun.

V první sedmičce se mimochodem nalézají i dva kmenoví slávisté, a sice jednadvacetiletý brankář Jakub Markovič a o rok mladší záložník Marek Icha, kteří se přibližují deseti milionům. korun.

Na známé tváře, jimiž jsou veteráni Pavel Černý či Kamil Vacek, už se nedostalo. Vzhledem k jejich věku a s tím spojené další perspektivě je to však zcela pochopitelné.

Nejcennější hráčský materiál Pardubic podle transfermarkt.com:

(v milionech korun)

Dominik Janošek (24) - 16
Michal Hlavatý (24) - 15
Emil Tischler (24) - 13,5
Tomáš Solil (22) - 13,5
Dominik Kostka (26) - 8,5
Jakub Markovič (21) - 8,5
Marek Icha (20) - 8,5

Čtyři hráči, které by v zimě mohli přivést obhájci ligového titulu z Plzně