Dokud máme šanci, budeme o ni bojovat. Poslední zápas rozhodne, zaznělo z tábora Mexika

Dokud máme šanci, budeme o ni bojovat. Poslední zápas rozhodne, zaznělo z tábora Mexika

Tady se již lámal chleba, ale ještě ne definitivně. Argentina potřebovala uspět proti Mexiku, což se jí nakonec podařilo po trefách Messiho a Fernándeze. Úřadující vítězové jihoamerického šampionátu po úvodní šokující porážce 1:2 se Saúdskou Arábií ve skupině C poprvé bodovali a zůstali ve hře o postup do osmifinále. Mexičané mají jediný bod za remízu 0:0 s Polskem, na MS počtvrté za sebou nevyhráli a neskórovali.

Argentinci ve středu zakončí úvodní část turnaje proti Polsku. To dnes porazilo 2:0 Saúdskou Arábii a vede tabulku se čtyřmi body. Mexiko v souběžně hraném duelu změří síly s "tříbodovou" Saúdskou Arábií.

Někdejší hvězda Barcelony aktuálně sídlící v PSG měla opět prsty ve všem podstatném. Lionel Messi vstřelil druhý gól na katarském turnaji a celkově osmý na MS, čímž vyrovnal svého legendárního předchůdce Diega Maradonu. Ofenzivní hráč Paris St. Germain si vylepšil bilanci v národním týmu na 93 branek ve 167 zápasech.

„Proti velmi silnému soupeři jsme měli hlavy nahoře šedesát minut. Ale pak jsme udělali malou chybu ve středu zálohy a Messi dostal míč,“ povzdychl si na tiskové konferenci trenér Mexika Gerardo Martino. Nyní musí své svěřence nachystat na klíčovou bitvu se Saúdskou Arábií.

„Dokud máme šanci, budeme o ni bojovat. V posledním zápase se pokusíme porazit Saúdskou Arábii,“ dodal kouč Mexika. Argentina neprohrála s Mexikem v jedenáctém utkání po sobě a zvítězila i ve čtvrtém vzájemném souboji na mistrovství světa.