Naši obránci často vtipkují, že je jim líto našich soupeřů, jelikož v útoku máme spoustu variant, usmívá s Casemiro

Naši obránci často vtipkují, že je jim líto našich soupeřů, jelikož v útoku máme spoustu variant, usmívá s Casemiro
PREVIEW

Druhými zápasy bude v pondělí na mistrovství světa v Kataru pokračovat skupina G. Brazílie se bez zraněné ofenzivní hvězdy Neymara utká se Švýcarskem v souboji dvou vítězných týmů z úvodního kola. Jeden z celků si v případě triumfu a příznivého výsledku z duelu Kamerun - Srbsko může zajistit postup do osmifinále.

Brazílie vstoupila do turnaje čtvrteční výhrou 2:0 nad Srbskem. Kvůli poraněným vazům v kotníku ale přišla minimálně do konce skupinové fáze o kanonýra Neymara. "Mohli bychom se o něm bavit několik dní. Je to náš nejlepší hráč. Máme ale i další hráče, kteří hrají na stejné úrovni. Naši obránci často vtipkují, že je jim líto našich soupeřů, protože v útoku máme spoustu variant," citovala agentura Reuters záložníka Casemira.

Švýcaři načali šampionát vítězstvím 1:0 nad Kamerunem. Proti pětinásobným mistrům světa se na závěrečném turnaji postaví potřetí. V obou předchozích případech, v letech 1950 a 2018, s nimi remizovali (2:2 a 1:1). "Proti Brazílii musíme být v obraně ještě lepší," prohlásil trenér výběru země helvétského kříže Murat Yakin.

Brazílie se může probojovat s předstihem mezi 16 nejlepších mužstev, pokud zvítězí a Srbsko vyhraje, nebo alespoň remizuje s Kamerunem. Naopak Švýcarsko vedle vlastního triumfu potřebuje remízu či výhru afrického celku.

Srbsko se s Kamerunem dosud utkalo pouze v přípravném duelu v roce 2010, kdy Afričany porazilo 4:3. Balkánská země prohrála na MS třikrát po sobě, Kamerun dokonce osmkrát. "Nejvyšší úroveň je nekompromisní. Nemáme už žádný další prostor na chyby. Ty, které jsme udělali proti Švýcarsku, se nebudou opakovat," konstatoval trenér Kamerunu Rigobert Song.

Napravit dojem z prvního utkání chce i Srbsko. "Druhý poločas jsme proti Brazílii odehráli s přílišným respektem. To nás stálo dobrý výsledek. Vzdali jsme se příliš brzy, což pro tuhle generaci nebylo v minulosti typické. Proti Kamerunu uvidíte jiný tým," slíbil kouč Dragan Stojkovič.

Kamerun se Srbskem se utkají od 11:00 SEČ ve Vakře. Od 17:00 v Dauhá je na programu souboj Brazílie - Švýcarsko.

Pondělní program MS:

11:00 Kamerun - Srbsko
14:00 Korejská republika - Ghana
17:00 Brazílie - Švýcarsko
20:00 Portugalsko - Uruguay

Mužstvo s takovou kvalitou, jakou máme my, musí být favorit v jakémkoliv utkání, zní z portugalského tábora