Tvrdík by si přál Nedvěda ve Slavii: Bylo by mi ctí s ním spolupracovat v jakékoliv roli, kterou by si vybral

Tvrdík by si přál Nedvěda ve Slavii: Bylo by mi ctí s ním spolupracovat  v jakékoliv roli, kterou by si vybral

Náhlý konec bývalého kapitána českého národního mužstva Pavla Nedvěda ve strukturách Juventusu Turín po více než deseti letech funkcionářských služeb je pořád poměrně čerstvý.

Nabídky na další působení na nejvyšší úrovni už se mu ale hrnou a to bez ohledu na to, že celá dnes již bývalá rada Staré dámy čelí podezření z falšování účetnictví, že si její členové brali z přestupů protiprávní provize a investorům vykazovali falešné zisky.

Ve Slavii by si dokázal padesátiletého "Grande Paola" představit také první muž Slavie Jaroslav Tvrdík, jenž o tom informoval na svém osobním Twitteru. Navzdory tomu, že exreprezentant prošel Spartou a je považován za jednu z jejích legend.

Nebyla by to ovšem první velká osobnost letenského "S", která by skončila na druhém břehu řeky. Stačí si vzpomenout na Václava Ježka, případně Jana Stejskala...

"Pavla Nedvěda si nesmírně vážím a má moji hlubokou úctu a respekt. Vždy mi nezištně pomohl, když to bylo v jeho silách. Byl nesmírně úspěšný ve fotbalové i manažerské práci. Bylo by mi ctí s ním i nadále spolupracovat ve fotbale i Slavii v jakékoliv roli, kterou by si vybral," sdělil předseda představenstva úřadujícího vicemistra.

"Že bych si ho ve Slavii přál, jsem Pavlovi řekl hned v úterý ráno. Je to jen reakce na tom, jak o něm dnes v Česku píší lidé, kteří by donedávna dali cokoliv za pár minut jeho času. Je famózní, co v Juve dokázal jako hráč i manažer," obhajoval bývalého středopolaře Lazia Tvrdík.

Kauza „Nedvěd“? Důsledek hráčských „rychlokvašek“ ve vedení klubů. I v českém fotbale je to velký problém