Příbram je ve složité finanční situaci. I přesto přivádí Uhrina, s nímž chce na jaře oslavit postup do ligy

Příbram je ve složité finanční situaci. I přesto přivádí Uhrina, s nímž chce na jaře oslavit postup do ligy

Na jihu země operující Tomáš Zápotočný a Marek Nikl už jsou pouze minulost, Dušan Uhrin mladší přítomnost. Ano, středočeský celek FK VIAGEM Příbram, který po podzimu vládne celé F:NL, oznámil příchod nového šéfa lavičky.

Uznávaný expert se zkušenostmi z největších českých klubů i ze zahraničí, kde už trenérsky vládl například Kluži, Limassolu či Dinamu Tbilisi, se s Jaroslavem Starkou domluvil na podmínkách a do jarních bojů povede zelenočerný soubor právě on.

"Jsem nadšený, že se nám podařilo do klubu přivést takto zkušeného trenéra," rozplýval se webem fkpribram.cz citovaný klubový prezident Jaroslav Starka.

"Po podzimní části jsme na prvním místě a naším jarním cílem je postoupit do ligy. Oproti ostatním konkurentům máme nevýhodu, že jsme momentálně ve složité finanční situaci. Dušan Uhrin je kvalitní trenér a já věřím, že pomůže, abychom na jaře společně oslavili postup," vzkázal sám první muž příbramského fotbalu.

Syn vicemistrů Evropy z roku 1996, jenž zatím naposledy působil na Kypru, kde však podobně jako Josef Hušbauer skončil předčasně, nyní bude nově převzatý kádr druholigového lídra trénovat po dobu dvou týdnů. Pak bude následovat volno a Příbram se opět sejde začátkem ledna 2023.

Je však otázkou, v jakém složení to bude. Zájem z nejvyšší soutěže totiž má být hned o několik opor včetně nejlepšího druholigového střelce Tomáše Wágnera.

Tvrdík by si přál Nedvěda ve Slavii: Bylo by mi ctí s ním spolupracovat v jakékoliv roli, kterou by si vybral