Villarreal porazil Valencii, Barcelona remizovala v městském derby s Espaňolem

Fotbalisté Barcelony remizovali v městském derby s Espaňolem 1:1 a díky lepšímu skóre se vrátili do čela španělské ligy před obhájce titulu Real Madrid. Svěřenci trenéra Xaviho v prvním zápase po mistrovství světa ztratili body po sérii pěti ligových výher.

Barcelona šla v utkání 15. kola do vedení v sedmé minutě, kdy se zblízka hlavou prosadil obránce Alonso. V 73. minutě vyrovnal z penalty Joselu. Barcelona inkasovala v osmém utkání ligové sezony na Camp Nou poprvé. Domácí poté oslabil vyloučením Albi, ale vzápětí obdržel červenou kartu i hostující Vinícius Souza.

Espaňol nezvítězil v La Lize pošesté v řadě a pouze bod ho dělí od první sestupové příčky.

Barcelona nedokázala vyhrát derby na domácím hřišti poprvé po 13 letech. "Remíza je naše chyba. Můžeme se bavit o rozhodčím a dalších věcech, ale je to naše chyba. Zejména špatná efektivita. Mohli jsme zápas rozhodnout, ale nezvládli jsme to," citoval kouče Xaviho deník Marca.

Barceloně nepomohl ani kanonýr Robert Lewandowski, který původně neměl hrát kvůli disciplinárnímu trestu na tři zápasy. Katalánský klub si však u soudu vymohl pozastavení jeho platnosti.

San Sebastian zdolal Pamplonu 2:0 a dostal se na třetí místo. Villarreal porazil Valencii 2:1.

Deset minut před koncem základní hrací doby zahrál Sánchez ve vápně Valladolidu rukou a rozhodčí nařídil penaltu pro Real. Při následných protestech navíc obdržel domácí León červenou kartu. Penaltu s přehledem proměnil Benzema. O pět minut později druhou branku. Real je v čele neúplné tabulky o bod před Barcelonou, která má zápas k dobru.

Getafe výhrou 2:0 nad Mallorcou prodloužilo úspěšnou sérii ve vzájemných zápasech, v kterých je již přes deset let neporaženo. Největší zásluhu na tom měl Mayoral, který vstřelil obě branky.

Almería přišla v závěru zápasu s Cádizem o první venkovní výhru v sezoně a remizovala 1:1. Na Melerův gól z prvního poločasu odpověděl v 83. minutě Pérez. Domácí jsou stále na sestupové pozici.

Getafe - Mallorca 2:0

Branky: 51. a 78. Mayoral),

Cádiz - Almería 1:1

Branky: 83. Pérez - 40. Melero),

Celta Vigo - FC Sevilla 1:1

Branky: 33. Veiga - 54. Salas),

Valladolid - Real Madrid 0:2

Branky: 83. z pen. a 89. Benzema).