„Na ženu velmi kvalitní hodnocení!“ či „Všichni sudí jsou banda zlodějů“: Hlášky MS 2022 v HATTRICKU

„Na ženu velmi kvalitní hodnocení!“ či „Všichni sudí jsou banda zlodějů“: Hlášky MS 2022 v HATTRICKU

Během nedávného MS 2022 v Kataru padla za měsíc spousta zajímavých a vtipných hlášek. Magazín HATTRICK vám je vybral v rubrice „Šepoty a výkřiky“ ve svém prosincovém čísle „KRONIKA MS 2022“, které je stále na trhu.

Tady jsou některé z nich:

„Chci vám říct něco důležitého. Cítím se jako Katařan. Cítím se jako Arab. Cítím se jako Afričan. Cítím se jako gay. Cítím se jako handicapovaný. Cítím se jako dělník-migrant.“

GIANNI INFANTINO, švýcarský předseda FIFA, který se rok před MS 2022 přestěhoval do Kataru, v emotivním hodinovém monologu den před startem šampionátu.

„Na ženu velmi kvalitní hodnocení, musím vás pochválit.“

PAVEL ČAPEK,  moderátor ČT Sport, ohodnotil v rámci televizního kvízu znalosti sportovní fanynky, která se dovolala po zápase Kamerun - Švýcarsko do studia na Kavčích horách, a spustil tak na sociálních sítích lavinu diskusních příspěvků ohledně (nek)korektnosti při soudech na základě pohlaví.

„Tohle je jejich kultura, takhle to dělají, a proto Carlos Queiroz do jejich týmu skvěle zapadá. Tohle není náhoda, děje se to úmyslně. Je to součást jejich kultury, takhle hrají a působí na rozhodčí. Stále na ně mluví, stále je máte před obličejem.“

JÜRGEN KLINSMANN, slavný německý útočník a trenér Německa a USA po utkání Wales -  Irán (0:2).

„Zpochybňujete můj charakter s typickými předsudky a nadřazeností. Bez ohledu na to, jaký mám respekt k tomu, co jste dokázal na hřišti, jsou tyhle poznámky o íránské kultuře, íránském národním týmu a mých hráčích ostudou fotbalu.“

CARLOS QUEIROZ,  portugalský trenér Íránu, který dříve vedl i Portugalsko, Real Madrid a Manchester United, v odpovědi Jürgenu Klinsmannovi.

„Hráči se už Lionela Messiho nebojí.“

GARY NEVILLE, anglický internacionál, během poločasové přestávky mezi Argentinou a Mexikem. Argentinský  útočník se však po pauze trefil a přispěl k argentinské výhře 2:0. Navíc vstřelil na MS svůj osmý gól, čímž v tu chvíli vyrovnal bilanci Cristiana Ronalda.

„Můj kolega Gary Neville má za sebou špatný turnaj stejně jako Infantino!"

JAMIE CARRAGHER, další anglický internacionál, v reakci na výrok svého kolegy Garyho Nevillea. 

„Žena, život, svoboda.“

HESLO ÍRÁNSKÉHO PROTESTNÍHO HNUTÍ, které měli před utkáním s Walesem (2:0) na svých tričkách někteří protivládní fanoušci Íránu.  Provládní příznivci je kvůli tomu uráželi a zabavovali jim před vstupem na stadion vlajky z dob před islámskou revolucí.

„Byla to zpráva pro FIFA. Nemlčíme.“

HANSI FLICK, trenér německého národního týmu, po utkání s Japonskem (1:2), před nímž si při týmovém fotografování Němci zakryli ústa na protest proti zákazu duhové kapitánské pásky podporující LBGT+ komunitu.

„Zápasy jsou zrušené, protože hrozí, že se nad stadiony objeví duha.“

IRONICKÉ VZKAZY FANOUŠKŮ na Twitteru po té, co představitelé FIFA zakázali kapitánům evropských týmů nosit duhové pásky na podporu v Kataru diskriminovaných LBGT+ osob a co byly waleským příznivcům před utkáním s USA (1:1) zabavovány duhově zbarvené kloboučky.

 

„Jak můžete zastavit někoho tak rychlého? To je hrozně těžké.“

GRAHAM ARNOLD, trenér Austrálie, po utkání s Francií (1:4) o výkonu francouzského útočníka Kyliana Mbappého.

„FIFA se v průběhu posledních několika dní vyprofilovala šíleným způsobem. Posouvá se mimo rámec morálního kompasu.“

LUDĚK MÁDL, sportovní šéfreportér Seznam Zpráv v rozhovoru pro sever CzechCrunch.

„Odhad je kolem 400, mezi 400 a 500. Nemám přesné číslo.“ 

HASAN SAVÁDÍ, generální sekretář organizačního výboru MS 2022, v odpovědi na otázku, kolik lidí skutečně zemřelo při výstavbě infrastruktury včetně hotelů, mostů a dalších staveb souvisejících s konáním světového šampionátu od chvíle, kdy Katar pořadatelství turnaje získal.

 

„Viděli jste, jak Messi vytíral zem naším dresem a naší vlajkou. Měl by prosit Boha, abych si ho nenašel.“

SAÚL „CANEL“ ÁLVAREZ, několikanásobný mexický mistr světa ve čtyřech různých boxerských kategoriích. Záznam z argentinské šatny po utkání Argentina – Mexiko (2:0) však žádnou neúctu k mexickému dresu neukázal – Messi se trička dotkl nohou neúmyslně.

„Nechal jsem se unést vášní a láskou, kterou cítím ke své vlasti, a to jsem řekl, bylo mimo.“

SAÚL „CANEL“ ÁLVAREZ se po několika dnech Messimu veřejně omluvil.

 

„My jsme byli na tři minuty vyřazeni? Vůbec jsem nevěnoval tomu druhému zápasu pozornost. Kdy se to stalo? To jsem vůbec nevěděl. Kdyby ano, tak bych z toho měl infarkt.“

LUIS ENRIQUE, trenér Španělska, prý vůbec nevěděl, že jeho tým byl ve chvíli, kdy prohrával s Japonskem a Kostarika vedla nad Německem, tři minuty mimo postup do osmifinále.

„Fotbal je jednoduchá hra, dvaadvacet hráčů se honí devadesát minut za míčem a nakonec vyhrají Němci. Ale pouze pokud postoupí ze skupiny.“

GARY LINEKER, anglický internacionál a fotbalový expert, po dvaatřiceti letech v průběhu MS 2022 v Kataru aktualizoval svůj slavný výrok.

„Jak trapné, jsme venku!“

NĚMECKÝ DENÍK BILD po vyřazení Německa z MS 2022 už po základní skupině.

„Válel se opravdu dlouho, to bylo neomluvitelné. Penalta to nebyla v žádném případě. Nehádal bych se, kdyby někdo Messiho nazval podvodníkem. Zdá se, jako by se rozhodčí báli říct velkým hvězdám NE.“

CHRIS SUTTON, bývalý hráč Chelsea, kritizoval Messiho za jeho reakci po střetu s polským brankářem Szczesným, po němž byla nařízena sporná penaltu.  Tento expert BBC z téhož nesportovního chování obvinil v úvodu MS i Cristiana Ronalda za to, že si „vymodlil“ pokutový kop (a sám jej proměnil) v duelu proti Ghaně.

„Žádné oslavy, žádné emoce, žádné sociální sítě. Jenom spánek.“

GRAHAM ARNOLD, australský trenér, po postupové výhře na Dánskem (1:0).

„FIFA nám po předchozím zápase s Portugalskem (0:2) oznámila, že penalta (na 2:0 v závěru utkání) byla nařízena chybně a omluvila se nám. Teď tady vidíte, co způsobila. A pak přišel zápas s Ghanou, kdy nám zase rozhodčí dvě penalty upřel...“

DIEGO ALONSO, trenér Uruguaye, jehož týmu k postupu do osmifinále chyběl právě tento jeden neregulérně inkasovaný gól.

„FIFA stojí vždy proti Uruguayi.

LUIS SUÁREZ, kapitán Uruguaye, poté, co jeho tým vypadl na MS 2022 už po základní skupině navzdory závěrečné výhře nad Ghanou (2:0). V tomto utkání německý rozhodčí Daniel Siebert upřel ve druhé půli Jihoameričanům dvě penalty, přestože k té první ho vyzval i VAR. 

„Všichni rozhodčí jsou banda zlodějů, tihle zk*rvysyni. Ano, nahrajte mě. Zk*rvysyni!"

JOSÉ GIMÉNEZ, obránce Uruguaye, který po zápase s Ghanou (2:0)  udeřil loktem zezadu do zátylku jednoho z úředníků FIFA.
„Ty nějak kur.. spěcháš, abys mě vyndal.“

CRISTIANO RONALDO, portugalský kapitán, po té, co jej v utkání s Jižní Koreou (1:2) trenér Fernando Santos vystřídal už v 65. minutě.

„Nelíbilo se mi to, vůbec ne. Opravdu se mi to nelíbilo. Ale od té chvíle je vše ohledně této situace vyřešené. Tyto záležitosti se nyní řeší za zavřenými dveřmi.“

FERNANDO SANTOS, trenér Portugalska, v reakci na Ronaldův incident v utkání s Jižní Koreou před osmifinálovým duelem se Švýcarskem (6:1).

„Viděl jsem všechny zápasy a musím jasně říct, že za sebou máme nejlepší skupinovou fázi v historii. Hrálo se na nádherných stadionech a zápasy měly velmi, opravdu velmi vysokou kvalitu.“

GIANNI INFANTINO, předseda FIFA, po skončení skupinové fáze MS 2022 v Kataru.

 

„Klíč k zastavení Kyliana Mbappého? To jsem já.“

WOJCIECH SZCZESNÝ, brankář Polska, před osmifinálovým utkání s Francií (1:3), v němž mu pak Mbappé vstřelil dva góly. 

„Neexistuje způsob, jak zastavit Mbappého v jeho současné formě. Dnes nás vyřadil, ale jinak mu fandím. Pokud někdo má převzít žezlo po Messim, Ronaldovi nebo Lewandowském, bude to on.“

CZESLAW MICHNIEWICZ, trenér Polska, po osmifinálovém utkání s Francií (1:3).

„Nemohu uvěřit tomu, co vidíme. Opravdu brilantní výkon Brazílie, ale toho tance už je na mě moc. Je to jako sledovat Star Dance, což se mi nelíbí.“

ROY KEANE, bývalý irský záložník Manchesteru United, nyní expert televize ITV, po osmifinálovém utkání Brazílie-Jižní Korea (4:1) kritizoval oslavné taneční kreace Brazilců po každém gólu, do nichž zapojili i svého trenéra Titeho.

„Rozhodně se toho kvůli Keanovi nevzdáme. Máme připravená další čísla!“

VINÍCIUS JÚNIOR, brazilský útočník, v reakci na Keanův výrok před čtvrtfinálovým utkání s Chorvatskem (1:1 po prodloužení, 2:4 na penalty), po němž Brazilci z MS 2022 vypadli a už si v Kataru nezatancovali.

„Penalty? My se tady na ně nechystáme. To dělají hráči v klubech, tam jich mohou kopat tisíce.“

LUIS ENRIQUE, trenér Španělska, před osmifinálovým duelem s Marokem, v němž pak jeho svěřenci v penaltovém rozstřelu neproměnili ani jednu ze tří zahrávaných penalt a byli kvůli tomu z MS 2022 vyřazeni.

„Je ostuda ponížit člověka, který toho tolik Portugalsku dal. Jako by všechno, co Cristiano udělal, bylo zapomenuto.“

ELMA AVEIROVÁ, sestra Cristiana Ronalda, kritizovala portugalského trenéra Fernanda Santose za to, že v osmifinálovém utkání se Švýcarskem (6:1) posadil Ronalda na lavičku náhradníků a na hřiště ho poslal až za rozhodnutého stavu v 73. minutě.

„Je to ostuda, že jsme si nejlepšího fotbalistu světa nemohli užít celých devadesát minut.“

GEORGINA RODRÍGUEZOVÁ. modelka a Ronaldova družka, se po osmifinále se Švýcarskem přidala ke kritice portugalského trenéra Santose.

„Kam čumíš, ty idiote? Táhni pryč, tímhle směrem.“

LIONEL MESSI v průběhu televizního rozhovoru směrem k nizozemskému útočníkovi Woutu Weghorstovi, autorovi dvou gólů, po čtvrtfinále s Nizozemskem. Argentinský kapitán se osopil i na trenéra Louise van Gaala za jeho předzápasové výroky.

„Odmítl mi po zápase podat ruku. Moje španělština není moc dobrá, ale Messi mi řekl neuctivé věci, které mě zklamaly.“

WOUT WEGHORST, který ale ještě jako náhradník dostal za své chování na lavičce žlutou kartu, o svém pozápasovém incidentu s Messim.

„Postavil jsem tým, který hrál předtím v osmifinále proti Švýcarsku velmi dobře. Cristiano Ronaldo je skvělý hráč, nastoupil, když jsme si mysleli, že je to nutné. Takže ne, nelitujeme toho.“

FERNANDO SANTOS, trenér Portugalska, po čtvrtfinálové prohře s Marokem (0:1) nelitoval toho, že Cristiana Ronalda podruhé na MS nezařadil do základní sestavy a poslal ho na hřiště až v 50. minutě již za stavu 0:1.

„Možná se až dnes ukázalo, že geniální tah trenéra Santose v utkání Portugalsko-Švýcarsko nebyl až tak geniální...“

PAVEL VANDAS, bývalý ligový fotbalista, nyní manažer, po čtvrtfinálovém utkání Maroko-Portugalsko (1:0), v němž Cristiano Ronaldo opět nenastoupil v základní sestavě.

„Po tom co jsem viděl, mohou dát titul rovnou Argentině. Je nepřípustné, aby nás pískal rozhodčí z Argentiny, tedy země, která je stále ve hře. Zvlášť po tom, co se stalo den předtím při zápase Argentiny s Nizozemskem a po Messiho nářcích.“

PEPÉ, portugalský obránce, kritizoval argentinského rozhodčího čtvrtfinále Maroko-Portugalsko Facunda Tella i španělského sudího čtvrtfinále Nizozemsko-Argentina Antonia Mateua Lahoze.

„Postavím se k tomu čelem. Samozřejmě to teď bolí a bude to bolet ještě dlouho, ale to je součástí kapitánské funkce. Těžko se s tím smiřuje. Jsem zdeptaný stejně jako tým. Hodně jsme věřili tomu, že bychom mohli na šampionátu dosáhnout něčeho výjimečného, ale rozhodl malý detail, za který jako kapitán přebírám zodpovědnost.“

HARRY KANE, anglický kapitán, po porážce ve čtvrtfinále s Francií (1:2), v němž sice první penaltu za stavu 0:1 tváří v tvář svému brankářskému spoluhráči z Tottenhamu Hotspur Hugu Llorisovi proměnil, při té druhé ovšem za stavu 1:2 přestřelil branku, což rozhodlo o vyřazení Anglie z MS 2022.

(Zdroje: Twitter, ČT Sport, Nova Action, deník Sport, Blesk, ceskenoviny.cz)

Všechny NEJ HLÁŠKY vyřčené během MS 2022 si můžete přečíst v prosincovém čísle HATTRICKU „KRONIKA MS 2022“, které je stále na trhu.