Real se nechal uchlácholit Mallorcou a po vlastním gólu prohrál, Bilbao díky hattricku Sanceta i v oslabení zdolalo Cádiz

Záložník Oihan Sancet rozhodl hattrickem ve španělské fotbalové lize o vítězství Bilbaa nad Cádizem 4:1. Domácí hráli od 57. minuty v deseti poté, co byl za stavu 3:1 vyloučen Yuri Berchiche. Hrdina zápasu Sancet i v oslabení přidal ještě ještě gól. Fotbalisté Elche porazili 3:1 o poháry bojující Villarreal a poprvé v probíhající sezoně španělské ligy zvítězili. Hattrickem o výhře posledního celku tabulky rozhodl Pere Milla.

Dvaadvacetiletý ofenzivní hráč si polepšil v tomto ročníku španělské ligy na sedm branek a je nejlepším střelcem Bilbaa. Athletic zvítězil po pěti zápasech a v neúplné tabulce se posunul na sedmé místo. Cádiz je dál v sestupovém pásmu na 18. příčce.

Na Millův první gól ještě Villarreal dokázal reagovat Morenem, ale na dva proměněné pokutové kopy už Villarreal odpověď nenašel. Elche však i přesto patří v tabulce nadále poslední místo s propastným odstupem 11 bodů od příček zajišťujících záchranu. Villarreal je pátý.

Atlético Madrid doma nezvládlo roli favorita a s předposledním Getafe jen remizovalo 1:1. Čtvrtý celek tabulky poslal do vedení v 60. minutě Correa, ale za hosty osm minut před koncem srovnal z penalty Ünal.

Fotbalisté Realu Madrid překvapivě prohráli ve 20. kole španělské ligy na hřišti Mallorky 0:1. Rozhodl vlastní gól Nacha Fernándeze v úvodu, obhájci titulu po změně stran nedali penaltu a ztrácejí z druhého místa pět bodů na Barcelonu, která bude hrát až večer.

Domácím vyšel proti Realu úvod zápasu a po čtvrthodině hry šli do vedení. Centr do vápna na Muriqiho přizvedl hlavou Fernández a na jeho teč Lunin nedosáhl. Ukrajinský brankář chytal místo zraněné jedničky Courtoise.

"Bílý balet" měl jedinečnou možnost vyrovnat po hodině hry, kdy brankář Rajkovič fauloval ve vápně Viníciuse. K pokutovému kopu se postavil Asensio, srbský gólman ale chybu napravil vynikajícím zákrokem. Penaltový pokus byl v zápase jedinou střelou madridského týmu na branku, převaha v držení míče byla hostům k ničemu.