Veselý chválí morálku a charakter Necida: Až doteď tu působil úplně zadarmo, i to ukazuje, že mu na Bohemce záleží

Veselý chválí morálku a charakter Necida: Až doteď tu působil úplně zadarmo, i to ukazuje, že mu na Bohemce záleží

Velezkušený forvard Tomáš Necid se po roční pauze zaviněné zraněním kolena vrací k fotbalu. Po plném zotavení podepsal tento týden s Bohemians Praha 1905 smlouvu do konce stávající sezony a hlavní kouč Jaroslav Veselý s ním může počítat v nominaci pro nejbližší ligová kola.

Necid se zranil loni v únoru na tréninku a musel podstoupit další chirurgický zákrok. Dvě operace zkříženého vazu absolvoval už v letech 2011 a 2012 během angažmá v CSKA Moskva.

"Moc kvalitních a zkušených devítek k dispozici nemáme. Tomáš má navíc obrovské zkušenosti z předních zahraničních lig i reprezentace. Je to typ útočníka, který dokáže hrát zády k bráně a podržet míč ve vápně. I jeho výška je výhodou. Jsem rád, že hráče jako on mám v kádru k dispozici. Musím také vyzdvihnout jeho morálku a charakter. Na svém návratu pracoval usilovně a cílevědomě a od začátku sezony až do teď působil v Bohemce úplně zadarmo. I to ukazuje, že mu na Bohemce záleží a já mu věřím, že jí to oplatí na hřišti," pronesl webem bohemians.cz citovaný extrenér druholigové Chrudimi.

Pokračování u Botiče pochopitelně udělalo radost i samotnému třiatřicetiletému útočníkovi, který si v české lize zahrál také za Slavii a Jablonec a v nejvyšší domácí soutěži je k tomuto datu na 117 startech A 31 brankách.

"Jsem moc rád, že to došlo až do této fáze. Domluva byla taková, že se nejdříve plně uzdravím, než podepíšu novou smlouvu. Vážím si této trpělivosti klubu a chci mu ji oplatit výkony na hřišti," vzkázal konkurent Puškáče, Drchala a spol., jemuž zbývá do členství v elitním Klubu ligových kanonýrů už jen 11 přesných zásahů.

Dosáhne jich právě v současném zelenobílém trikotu?

Hráči, které se v první půlce víkendu vyplatí sledovat? Gning, Čanturišvili, Klíma, Chramosta, Červ i Mihálik