Kalvach přijde minimálně o České Budějovice a Slovácko. Jak to vypadá se Sýkorou, Řezníkem či Klimentem?

Kalvach přijde minimálně o České Budějovice a Slovácko. Jak to vypadá se Sýkorou, Řezníkem či Klimentem?

Viktorii Plzeň bude minimálně v následujících dvou ligových utkáních chybět klíčový záložník Lukáš Kalvach. Uvedl to asistent trenéra Pavel Horváth. Sedmadvacetiletý reprezentant utrpěl zranění kotníku v nedělním zápase s Brnem, který Viktoria vyhrála 3:1.

"Je tam nějaké rozmezí týdnů, kdy by měl být fit a zpátky. Bude samozřejmě záležet na jeho individuálním postupu a pocitu, jak se bude cítit. Na dva nejbližší zápasy s ním počítat nemůžeme, pak věříme, že se postupně bude vracet," řekl Horváth.

Kalvach nepomůže obhájcům titulu v neděli v domácím duelu s Českými Budějovicemi ani o týden později na hřišti Slovácka. Olomoucký odchovanec zatím chyběl pouze ve dvou zápasech na začátku sezony.

Další marodi Jan Sýkora s Radimem Řezníkem už se naopak zapojili do tréninku s týmem. "Už s námi trénují, někdo z nich už pravděpodobně bude v nominaci k zápas," přiblížil. 

Na dobré cestě je podle Horvátha i rekonvalescence útočníka Jana Klimenta. "Kliment už se taky posouvá. Vidím na něm, že se nemůže dočkat toho, až se ke klukům naplno připojí," doplnil člen trenérského štábu z Doosan arény.

Plzeň je po 18. kole druhá o bod za pražskou Slavií. Vzájemný souboj v Edenu je na programu 11. března.

Hráči, které se v první půlce víkendu vyplatí sledovat? Gning, Čanturišvili, Klíma, Chramosta, Červ i Mihálik