Suchopárek povolal na Nizozemsko a Belgii pouze jediného krajánka, a sice Jaroše ze čtvrté anglické ligy

Suchopárek povolal na Nizozemsko a Belgii pouze jediného krajánka, a sice Jaroše ze čtvrté anglické ligy

"Lvíčata se na konci března utkají na neutrální půdě ve španělském tréninkovém středisku San Pedro del Pinatar jak s Belgií, tak s Nizozemskem, které se stejně jako výběr Jana Suchopárka představí na červnovém Euru v Rumunsku a Gruzii.

Pro českou jednadvacítku půjde pro poslední testy před kontinentálním šampionátem, na kterém narazí ve skupině na Anglii, Německo a Izrael.

Hlavní kouč bude v březnu postrádat čtyři hráče, kteří míří do áčka. Konkrétně jde o obránce Davida Juráska a Martina Vitíka, záložníka Matěje Juráska a útočníka Tomáše Čvančaru. Ze stabilních hráčů absentuje také zraněný Jan Žambůrek z Viborgu.

Šance se tak otevřela pro nováčky, kteří se dočkali své premiérové pozvánky. Na mysli máme například zadáka Filipa Prebsla ze Slovanu Liberec. 

Jediným krajánkem pro březnový sraz je brankář Vítězslav Jaroš, který momentálně působí v League Two v barvách Stockportu County.

Nominace české reprezentace do 21 let na zápasy s Belgií (24. března v Murcii) a Nizozemskem (27. března v Murcii):
Post Jméno a příjmení Klub Počet startů Branky
Brankáři Vítězslav Jaroš Stockport 2 0
  Antonín Kinský Vyškov 1 0
  Matěj Kovář Sparta Praha 10 0
Obránci Martin Cedidla Zlín 3 0
  Adam Gabriel Hradec Králové 11 3
  Robin Hranáč Pardubice 8 0
  Jakub Kolář Zlín 2 0
  David Pech Slavia Praha 2 0
  Filip Prebsl Liberec 0 0
  Tomáš Vlček Pardubice 2 0
Záložníci Lukáš Červ Liberec 9 0
  Kryštof Daněk Sparta Praha 8 2
  Adam Karabec Sparta Praha 13 4
  Filip Kaloč Ostrava 10 0
  Ondřej Pachlopník Brno 1 0
  Petr Pudhorocký Hradec Králové 2 1
  Matěj Ryneš Hradec Králové 1 0
  Michal Ševčík Brno 4 1
  Pavel Šulc Jablonec 15 2
  Matěj Valenta Liberec 4 1
Útočníci Matěj Koubek Hradec Králové 3 0
  Vasil Kušej Mladá Boleslav 2 0
  Václav Sejk Jablonec 13 4
 
NÁHRADNÍCI:

Brankáři: Lukáš Horníček (SC Braga), Martin Janáček (SK Dynamo České Budějovice), Jakub Markovič (FK Pardubice), Tadeáš Stoppen (SK Sigma Olomouc), Matyáš Vágner (FC Sellier & Bellot Vlašim).

Obránci: Denis Donát (FK Mladá Boleslav), Denis Halinský (FC Sellier & Bellot Vlašim), Štěpán Harazim (FC Hradec Králové), Josef Koželuh (FC Zbrojovka Brno), Karel Pojezný (FC Baník Ostrava), Martin Suchomel (FK Mladá Boleslav), Patrik Vydra (AC Sparta Praha).

Záložníci: Michal Beran (Bohemians Praha 1905), Marek Icha (FK Pardubice), Petr Jaroň (FC Baník Ostrava), Jakub Křišťan (FC Sellier & Bellot Vlašim), Vojtěch Sychra (FK Pardubice), Jáchym Šíp (SK Sigma Olomouc).

Útočníci: Matyáš Kozák (FC Slovan Liberec), Denis Kramář (SK Sigma Olomouc), Ladislav Krobot (FK Pardubice), Filip Vecheta (1. FC Slovácko), Tomáš Zlatohlávek (SK Sigma Olomouc).