Klokani se blíží k evropským pohárům, Sparta s Brnem nezaváhala, Plzeň opět ztratila, Slavia si smlsla na Olomouci

Fotbalisté Slavie ve 25. kole první ligy doma rozdrtili Olomouc 4:0 a vedou neúplnou tabulku o tři body před pražským rivalem Spartou. Letenští mají k dobru nedělní utkání s nováčkem Brnem. Mistrovská Plzeň remizovala v Mladé Boleslavi 0:0 a z třetího místa na Slavii ztrácí sedm bodů. Bezbrankovým výsledkem skončil i souboj Ostravy s Libercem. Zlín deklasoval oslabené České Budějovice 5:1 a připsal si nejvýraznější vítězství v samostatné nejvyšší soutěži. Teplice po dlouhé době zažily pocit vítězství. Sparta po obdržené brance zabrala a nenechala nic náhodě.

25. kolo první fotbalové ligy:

Trinity Zlín - Dynamo České Budějovice 5:1 (2:0)

Branky: 26. Kozák, 44. Balaj, 56. Vukadinovič, 82. Didiba, 90.+2. Kovinič - 78. Zajíc. Rozhodčí: Nehasil - Šimáček, L. Matoušek - Kocourek (video). ŽK: Slončík (Zlín). ČK: 1. Havel (Č. Budějovice). Diváci: 1729.

Zlín: Rakovan - Cedidla, Simerský, Procházka, Čanturišvili - Vukadinovič (87. Fantiš), Hlinka, Didiba (87. Tkáč), Dramé (87. J. Hellebrand) - Balaj (67. Slončík), Kozák (67. Kovinič). Trenér: Vrba.

Č. Budějovice: Šípoš - Sladký (71. Grič), Havel, Králik, Skovajsa (46. Sluka) - P. Hellebrand, Hora, Čermák (80. Penner), Čavoš (4. Broukal) - Škoda (71. Zajíc), Potočný. Trenér: Nikl.

Zlín je v neúplné tabulce čtrnáctý, ale patnácté Pardubice i šestnácté Teplice mají nedělní zápas k dobru. Jihočeši, kteří prohráli šest z posledních sedmi venkovních duelů, klesli na 11. pozici.

Chod zápasu výrazně ovlivnila první minuta. Po dlouhém pasu z hloubi pole postupoval Vukadinovič sám na Šípoše, těsně před šestnáctkou jej poslal k zemi Havel a po červené kartě tak pro něj skončil jubilejní stý ligový zápas už po 57 sekundách.

Nejrychlejší vyloučení v historii samostatné české ligy to ale nebylo. Českobudějovický útočník Tomáš Stráský v roce 2010 jako střídající hráč skončil v utkání s Ústím nad Labem už po 19 sekundách od svého příchodu na trávník. Jen o vteřinu déle pobyl na hřišti v základní sestavě pražské Dukly Jan Vorel v březnu 2013 v duelu s Plzní.

Zlín se tak mohl v početní převaze lépe nadechnout k náporu a do rozhozeného soupeře se opřel. Dvakrát tvrdě střílel Čanturišvili, do vápna létaly centry na dva vysoké zlínské útočníky a ve 26. minutě se jeden z nich ujal. Cedidla našel volného Kozáka, který svým pátým gólem v ligové sezoně otevřel skóre.

Hosté měli jediný náznak šance po akci Potočného, který se ale k důraznému zakončení nedostal. V závěru poločasu domácí vedení navýšili, když se po přihrávce Simerského střelou k tyči prosadil Balaj.

"Ševci" pokračovali v náporu i po přestávce, v 56. minutě se prosadil Vukadinovič, který dorazil střelu Balaje. Tříbrankový rozdíl výrazně ovlivnil další průběh duelu, jenž se hrál plně pod kontrolou zlínských hráčů. Dramé a Slončík zahodili vyložené šance.

Hosté se korekce stavu dočkali v 78. minutě, kdy okénko ve zlínské obraně potrestal Zajíc, domácí ale žádné drama nepřipustili a výhru potvrdili dalšími trefami Didiba a Kovinič. Zlín tak bodoval s Jihočechy pošesté za sebou.

FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 0:0

Rozhodčí: Berka - Vlček, Vodrážka - Adámková (video). ŽK: Škoda, Skalák, Kušej, Suchomel - Sýkora, Havel. Diváci: 3336.

Mladá Boleslav: Šeda - Kubista (46. Donát), Karafiát, Suchý - Suchomel, Mareček (80. Dancák), Matějovský (77. Žitný), Fulnek - Kušej, Ladra (77. Ladra) - Škoda (87. Mašek). Trenér: Hoftych.

Plzeň: Staněk - Kaša, Pernica, Jemelka (46. Havel) - Holík, Kalvach, Bucha, Sýkora (77. Jirka) - Květ (65. Mosquera) - Vydra (77. Vlkanova), Chorý (28. Durosinmi). Trenér: Bílek.

Plzeňský trenér Bílek, který dnes odkoučoval 250. utkání v české nejvyšší soutěži, se musel obejít bez vykartovaného kapitána Hejdy. Místo něj nastoupil ve stoperské trojici Kaša, jenž dosud odehrál na jaře pouze 33 minut a v základní sestavě se objevil poprvé od druhého kola. Na druhé straně chyběl kvůli disciplinárnímu trestu Jawo, toho v útoku nahradil zkušený Škoda.

Mladoboleslavští v posledním domácím utkání s Libercem (4:0) nastříleli v úvodní dvacetiminutovce tři branky a aktivně začali i dnes. Hned z první akce vyslal Matějovský do šance Kušeje, jehož pokus na zadní tyč vykopl Staněk na roh. V 11. minutě se sám domácí kapitán ujal zakončení, také jeho táhlou ránu ze střední vzdálenosti ale plzeňský brankář zlikvidoval.

Podobný zákrok musel vzápětí předvést i domácí gólman Šeda proti Sýkorovi, byla to ale jediná vážnější šance Západočechů v první půli. Ofenzivní snažení zkomplikovalo obhájcům titulu i zranění nejlepšího střelce týmu Chorého, jehož po půlhodině nahradil Durosinmi. Více práce měl z obou brankářů Staněk, který si poradil i s Ladrovým obstřelem a Škodovou hlavičkou po rohovém kopu.

Plzeň po přestávce přešla na rozestavení se čtyřmi obránci a její výkon se v úvodu druhého dějství zvedl, Vydra ale v nadějném brejku Šedu z úhlu nepřekonal. A tak znovu zahrozili domácí. Staněk si po hodině hry krátce po sobě připsal dva skvělé zákroky při Karafiátově hlavičce z bezprostřední blízkosti i proti vyložené šanci Škody.

Závěrečných 20 minut nabídlo oboustranně atraktivní průběh ve vysokém tempu, ke kterému přispěl i benevolentní metr sudího Berky. Při Vydrově hlavičce z krkolomné pozice zachránil domácí až na brankové čáře hlavičkující Suchomel. Na druhé straně vyřešil Staněk ve spolupráci s obranou hned několik nadějných brejků soupeře.

Zřejmě největší šanci zápasu měl v 79. minutě střídající Mosquera, jenž nastoupil ke 150. duelu v české lize. Kolumbijský záložník se po hlavičce Vlkanovy dostal v malém vápně k odraženému míči, Šeda mu ale na poslední chvíli skočil pod nohy a jeho střelu vyrazil. Gól tak v Mladé Boleslavi nepadl, ačkoliv oba celky zaznamenaly vysoký počet střeleckých pokusů (18:12) i rohových kopů (10:8). Viktoria udržela čisté konto po devíti zápasech, bez branek hrála poprvé v ligové sezoně.

Baník Ostrava - Slovan Liberec 0:0

Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Horák - Batík (video). ŽK: Šehič - Preisler, Purzitidis, Červ. ČK: 65. Preisler. Diváci: 5027.

Ostrava: Letáček - Juroška, Bitri, Pojezný, Šehič - Cadu, Šín (60. Miškovič), Kaloč (85. Boula), Klíma (60. Kuzmanovič), Buchta (60. Plavšič) - Tijani (72. Almási). Trenér: Hapal.

Liberec: Vliegen - Plechatý, Prebsl, Purzitidis - Mészáros (64. Rondič), Červ (87. Varfolomejev), Frýdek (63. Valenta), Doumbia (71. Lehoczki), Preisler - Olatunji, Tupta (71. Ghali). Trenér: Kozel.

Baník sáhl po sérii neúspěchů dokonce k sedmi změnám v základní sestavě a úplně poprvé se v jeho dresu v ligovém utkání představil brankář Letáček, který nahradil veterána Laštůvku. Na obou mužstvech bylo vidět, že se herně i výsledkově trápí. Finální fáze vázla, přesto si Ostrava postupně vybudovala především centry z křídel mírný tlak a převahu.

Většina míčů směřovala na hrot na Tijaniho, který si s nimi ale dlouho moc nevěděl rady. Zato v závěru první půle se po centrech ze stran dvě možnosti Baníku přece jen urodily. Tijani ve 40. minutě pohotovou patičkou dokázal usměrnit balon směrem na Vliegena, ale liberecký brankář zakročil nohou. Největší příležitost ale nigerijský útočník Ostravy zahodil ve 45. minutě, kdy po rohu volejem z malého vápna přestřelil.

Druhé dějství začalo šancí Liberce, když se Preislerův centr nečekaně snesl na břevno Letáčkovy brány. Pak ale Ostrava zvyšovala aktivitu a po další zahozené příležitosti Tijaniho, kterou vyrazil Vliegen, soupeře zatlačila do hluboké defenzivy. Domácím k tomu pomohlo i vyloučení Preislera. Ten fauloval unikajícího Plavšiče a dostal druhou žlutou kartu.

Ostrava v posledních 15 minutách sevřela Liberec na jeho polovině. Po střele Šehiče už diváci zvedali ruce, ale dorážející Kuzmanovič balon do sítě nepropasíroval. Navzdory tuhé defenzivě nakonec málem Severočeši šokovali Ostravu, kdyby povedenou Valentovu ránu z dálky pod břevno nevytáhl Letáček.

V závěru měl tři body na hlavě domácí Miškovič, ale po standardní situaci hlavičkou z malého vápna netrefil bránu. Baník v lize neprohrál s Libercem pošesté v řadě. Potřetí za sebou skončil vzájemný zápas v nejvyšší soutěži remízou.

Slavia Praha - Sigma Olomouc 4:0 (1:0)

Branky: 45.+2 Van Buren, 62. Lingr, 75. Schranz, 90.+4 Jurečka. Rozhodčí: Szikszay - Kubr, Machač - Orel (video). ŽK: Sláma (Olomouc). Diváci: 16.186.

Slavia: Kolář - Masopust (70. Jurečka), Ogbu, Holeš, D. Jurásek - Ševčík (80. Pech), Hromada (39. Zafeiris) - Douděra, Lingr (70. Oscar), Schranz - Van Buren (70. Tecl). Trenér: Trpišovský.

Olomouc: Macík - Navrátil (85. Poulolo), Pokorný, Greššák, Sláma (57. Zmrzlý) - Breite (71. Zifčák), Ventúra (71. Israel) - Vodháněl, Pospíšil, Zorvan (57. Chvátal) - Chytil. Trenér: Jílek.

Slavia oplatila Sigmě podzimní porážku 0:2 a částečně napravila minulou remízu 2:2 v Liberci, která byla třetí venkovní ztrátou Vršovických po sobě. Pražané vyhráli i třináctý domácí zápas ligové sezony a vedou tabulku o tři body před Spartou. Letenští mají k dobru nedělní utkání s Brnem. Olomoučtí prohráli po 10 kolech a poprvé v jarní části sezony a zůstali šestí.

Místo potrestaného Olayinky, který dostal za úder hlavou do obličeje protihráče v minulém kole v Liberci čtyřzápasový trest, nastoupil na levé straně slávistické zálohy Schranz. Po více než měsíci dostal v základní sestavě Pražanů šanci útočník Van Buren. Hanákům kvůli zranění scházel jeden z útočného dua Růsek, ze zdravotních důvodů vypadl také Vraštil a na stoperu hrál jinak záložník Greššák.

Po opatrné desetiminutovce získala Slavia převahu, ale k vyloženým šancím se dostávala těžko. V 17. minutě si ve vápně zasekl Van Buren a jen o kousek minul tyč. Olomoučtí dobře přistupovali k soupeři a v první půli téměř nepouštěli favorita k zakončení. Ve 39. minutě po dobré kombinaci hostů napřáhl zpoza vápna Pospíšil a brankář Kolář vyrazil přízemní pokus na roh.

Krátce nato zraněného Hromadu vystřídal Zafeiris a ve 44. minutě se uvedl přízemní střelou těsně vedle. Na konci druhé nastavené minuty první půle už domácí vedli. Douděrův centr prodloužil hlavou Masopust, na zadní tyči ve skluzu vrátil na malé vápno Schranz a Van Buren balon zblízka dotlačil do sítě. Nizozemský útočník se osamostatnil na druhém místě střelecké tabulky soutěže s třígólovou ztrátu na brněnského Řezníčka.

Po změně stran napřáhl agilní Zafeiris a jeho podržel brankář Macík. V 62. minutě už slávisté zvýšili. Centr od Davida Juráska, hrajícího 50. utkání nejvyšší soutěže, vyrazil olomoucký gólman nešťastně jen do Lingra, který vsedě z několika kroků doklepl míč do sítě. Skóroval podesáté v ligovém ročníku.

Pražané definitivně získali kontrolu nad zápasem. V 64. minutě Macík zasáhl proti Schranzovi, poté si poradil se Zafeirisovým pokusem i Jurečkovým zakončením. V 75. minutě už ale neměl šanci proti Schranzově hlavičce zblízka po centru z pravé strany od Douděry.

Domácí dohrávali zápas ve velké pohodě. Ve třetí minutě nastavení ještě Teclovu hlavičku zlikvidoval Macík, ale o minutu později už přečíslení s přehledem zakončil další střídající hráč Jurečka. Olomouc utrpěla nejvyšší ligovou prohru od domácího debaklu 0:4 s Mladou Boleslaví v listopadu 2018. Slavia doma Sigmu porazila v nejvyšší soutěži pošesté za sebou.

Sparta Praha - Zbrojovka Brno 3:1 (2:1)

Branky: 20. Ladislav Krejčí II, 24. Kuchta, 49. Wiesner - 17. Řezníček.
Rozhodčí: Radina - Kříž, Hrabovský - Berka (video).
ŽK: Kairinen, Jankto, Sadílek - Hlavica, Divíšek, Šural.
Diváci: 17.266.
Sparta: Kovář - Vitík, Sörensen, Ladislav Krejčí II - Wiesner (82. Mejdr), Sadílek, Kairinen (71. Laci), Zelený - Čvančara (71. Jankto), Kuchta (82. Mabil), Haraslín (56. Minčev). Trenér: Priske.
Brno: Berkovec - Hrabina, Šural, Hlavica, Divíšek (85. Rogožan) - Texl, Falta - Alli, Ševčík (71. Fousek), Granečný - Řezníček. Trenér: Dostálek

Fotbalisté Sparty porazili ve 25. kole Fortuna ligy Zbrojovku Brno 3:1. První branku krátce po odehrané čtvrthodině vsítil hostující kanonýr Jakub Řezníček, jenž v posledních šesti ligových duelech zaznamenal stejný počet branek. Po dalších sedmi odehraných minutách však již byli ve vedení sparťané, na čemž se přesnou hlavičkou podílel odchovanec týmu z moravské metropole Ladislav Krejčí. Ten pak navíc po změně stran centrem přispěl ke gólu Tomáše Wiesnera a výrazným způsobem pomohl Letenským k tabulkovému dotažení se na vedoucí Slavii.

Okolo pražského klubu panovala v posledních týdnech nesmírně pozitivní nálada, což bylo patrné i při pohledu na tribuny. Na stadion se totiž po domluvě s vedením vrátili dosud bojkotující ultras, takže Moravany čekala pekelná atmosféra. Druhý celek soutěže navíc do střetnutí vstupoval jako obrovský favorit, neboť Zbrojovka byla po zimní pauze schopná porážet pouze slezské soupeře. Na domácí vítězství s Baníkem navázala skalpem Opavy, kterou si minulý víkend pozvala k přátelskému zápasu.

Tým z Letné na svého soupeře hned od začátku vletěl a držel ho pod velkým tlakem. V první příležitosti se u volného míče zjevil Wiesner, ten však pomalou střelou nenadělal gólmanovi Martinu Berkovcovi problémy. A tak překvapivě udeřili do té doby pasivní hosté. Po přihrávce Šimona Falty se na hranici ofsajdu zjevil za obranou Řezníček, který přesnou ranou k tyči otevřel skóre. Hned za tři minuty však bylo srovnáno. Na centr z rohu si nejvýše vyskočil Krejčí, jenž se prosadil nekompromisní hlavičkou. Po další šanci domácích došlo k otočení stavu utkání. Dlouhý centr nedokázala defenziva Brna odpravit, a tak se v blízkosti brány dostal k míči Jan Kuchta, jehož pohotový pokus skončil v síti. Bláznivou desetiminutovku zakončil v úniku Wale Musa Alli, jehož střela sice překonala brankáře, ale orazítkovala pouze tyč.

Druhou půli načala další branka. Výborný centr Krejčího si po lehké teči ve vápně našel na zadní tyči Wiesner, jenž bez problémů dopřál svému týmu dvoubrankové vedení. V 62. minutě se odhodlal k technické střele z hranice šestnáctky Tomáš Čvančara, ale těsně minul. Velkou možnost ke skórování pak ještě zahodil Martin Minchev, když z bezprostřední blízkosti pouze napálil balon do Berkovce.

Zbytek utkání už se dohrál v poklidném tempu, a Sparta tak dostála papírovým předpokladům a tápajícího soupeře porazila. V dalším kole na ni čeká 9. dubna výlet do Pardubic, Zbrojovka o den dříve přivítá Hradec.

FK Teplice - FC Hradec Králové 1:0 (1:0)

Branka: 22. Hybš z pen.
Rozhodčí: Zelinka - Hurych, Vyhnanovský - Petřík (video).
ŽK: Hybš, Jásir - Čech, Kodeš.
ČK: 47. Jásir (Teplice).
Diváci: 2073.
Teplice: Grigar - Mareček, Chaloupek, Mičevič - Vondrášek (81. Hora), Trubač (90.+1 Žák), Kučera, Jukl, Hybš - Jásir, Gning (75. Kodad). Trenér: Frťala.
Hradec: Bajza - Klíma, Čech, Leibl - Gabriel, Kodeš (62. Rada), Smrž, Ryneš - Pudhorocký (46. Matěj Koubek) - Kubala (89. Dvořák), Vašulín. Trenér: Miroslav Koubek.

Teplice v rámci 25. kola Fortuna ligy porazily Na Stínadlech Hradec Králové 1:0. Premiérovou výhru v jarní části sezony Severočechům zařídil v první půli úspěšně proměněnou penaltou Matěj Hybš. Na výsledku už nic nezměnilo ani zbytečné vyloučení domácího Mohameda Yassera. Naopak Votroci naplno nebodovali počtvrté v řadě a navíc přišli o sérii pěti vítězství nad Skláři.

Hradečtí fotbalisté po zimní pauze vyhráli jen dva zápasy, byly jimi ale těžké venkovní duely v Plzni a Ostravě. Papírově snazší utkání naopak často nezvládali, o čemž svědčila například nedávná vysoká domácí prohra s Jabloncem. V minulém kole slušně vstoupili do střetnutí se Spartou, pak je ale potopil Jakub Kučera červenou kartou. Ještě horší formou než Votroci se „pyšnily“ Teplice, které po výměně kouče získaly z dvou veledůležitých klání pouhý bod a spadly na předposlední příčku.

První výraznější příležitost měl na kopačce Daniel Vašulín, jenž z bezprostřední blízkosti netrefil míč ideálně, a tak měl brankář Tomáš Grigar velmi jednoduchou práci. Po šlapáku od jednoho z bránících hradeckých hráčů ve vlastním pokutovém území dostaly Teplice výhodu pokutového kopu, kterého se na výbornou zhostil Hybš. Zajímavě se vyvíjel i protiútok ve 30. minutě, ovšem centr Daniela Trubače z pravé strany byl příliš krátký na Abdallaha Gninga, jenž by se tak ocitl sám před brankářem. Podobnou šanci měl zanedlouho také Yasser, ale počínal si stejně mizerně jako jeho spoluhráč předtím.

Krátce po zahájení druhé půle přišel zlom v utkání. Druhou žlutou kartu za zbytečný faul do obličeje dostal Yasser, a premiérový zápas v české lize tak pro něj skončil předčasně. Početní výhoda ale Hradci dlouho nepomáhala. Utkání bylo stále poměrně vyrovnané a Votroci se jen zřídka dostávali do nebezpečných pozic. Totálně potopit Hradec mohl v 71. minutě Gning, jenže si při samostatném úniku pokopl míč příliš daleko a před pohotovým Pavolem Bajzou už na něj nedosáhl. Další dobrou šanci z protiútoku měl opět Hybš, jehož střelu levačkou vyrazil gólman. Hradec si tak i přes poločasovou přesilovku nedokázal vytvořit nic, čím by Grigara výrazně ohrozil.

Teplice se tedy dočkaly prvního vítězství po zimní přestávce. V příštím kole se 9. dubna představí v Českých Budějovicích. Venku bude hrát také Hradec, který o den dříve vyzve Brno.

FK Jablonec - FK Pardubice 1:0 (0:0)

Branka: 89. Chramosta.
Rozhodčí: Všetečka - Hájek, Mokrusch - Hocek (video).
ŽK: Chramosta - Vacek.
Diváci: 1637.
Jablonec: Hanuš - Martinec, Král, Souček - Šulc, Hübschman, Považanec (90.+2 Štěpánek), Polidar (74. Černák) - Patrák (46. Jovovič), Chramosta (90.+2 Ikaunieks) - Sejk (90.+4 Surzyn). Trenér: Horejš.
Pardubice: Nita - Icha, Vlček, Hranáč, Chlumecký - Vacek - Darmovzal (82. Kapanga), Hlavatý, Janošek, Helešic (77. Pikul) - Krobot (70. Lima). Trenér: Kováč.

Fotbalisté Jablonce v utkání 25. kola Fortuna ligy navázali na vzrůstající formu z posledních týdnů a na domácím hřišti těsně zvítězili nad zachraňujícími se Pardubicemi 1:0. Po na šance skromné úvodní půli přerušil klid zbraní rozhodující brankou z 89. minuty Jan Chramosta. Východočeši tak nepotvrdili slušnou fazonu z posledních kol a po sobotní výhře Zlína setrvávají na posledním místě ligové tabulky.

Jablonec strávil reprezentační přestávku se třemi výhrami v řadě v zádech a nadále utíkal před příčkami bojů o záchranu. Jeho jediné starosti před prvním zápasem po pauze tak víceméně mohly způsobovat jen obavy o případný špatný stav hřiště kvůli počasí. Pardubice však nebylo radno podceňovat. Svěřenci Radoslava Kováče před dvěma týdny ve velmi důležitém zápase porazili Teplice a výrazně se nakopli do dalších bitev o setrvání v soutěži.

Prvního zakončení mezi tři tyče se diváci na Střelnici dočkali v sedmé minutě, střela Jakuba Považance však hostujícímu brankáři výraznější problémy nenadělala. O chvíli později mohl poslat Východočechy do vedení Marek Icha, projektil pardubického defenzivního univerzála ale pohotovým zákrokem zneškodnil Jan Hanuš. Zbylá část prvního poločasu další příležitosti nepřinesla, a týmy tak po vyrovnaném úvodním dějství zamířily do šaten za bezbrankovou stavu.

Po necelé hodině hry zakončoval z hranice pokutového území pardubický Dominik Janošek, jehož střela však postrádala potřebnou razanci. V 62. minutě se na druhé straně dostal do nadějné pozice střídající Vladimir Jovovič, který po bleskové kombinaci uvnitř pokutového území zamířil vysoko nad. Změnu obrazu hry a nárůst počtu příležitostí potvrdily i následující okamžiky, v 68. minutě se míč po přihrávce Pavla Šulce ocitl u Chramosty, ani jablonecký kanonýr neseřídil mířidla a zakončil pouze nad hostující branku. Stejný hráč v 84. minutě po nadějném úniku ze strany opět mířil pouze nad branku Florina Nity. Napotřetí byl Chramosta již úspěšný a po rohovém kopu ze samého závěru překonal Nitu střelou z voleje ke vzdálenější tyči.

Jablonec tak po reprezentační pauze potvrdil dobrou formu a získal čtvrtou výhru v řadě. V příštím utkání vyzve 5. dubna opět doma Slovácko, Pardubice čeká o čtyři dny později taktéž domácí souboj se Spartou.

Bohemians Praha 1905 - 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)

Branka: 49. Köstl.
Rozhodčí: Orel - Leška, Hádek - Machálek (video).
Bez karet.
Diváci: 4912.
Bohemians: Jedlička - Hůlka, Křapka, Vondra - Köstl, Jindřišek, Beran, Kovařík (90. Dostál) - Prekop (75. Necid), Hála (75. Jánoš) - Drchal (63. Matoušek). Trenér: Veselý.
Slovácko: Nguyen - Reinberk (87. Trávník), Břečka, Kadlec - Kalabiška, Havlík, Daníček, Kim Sung-pin (73. Šašinka), Doski (58. Sinjavskij) - Petržela (73. Brandner), Mihálik (58. Vecheta). Trenér: Svědík.

Domácí Bohemians zvítězili ve 25. kole Fortuna ligy nad Slováckem 1:0. Po nevýrazném prvním poločase začal ten druhý bleskurychlým gólem Klokanů. Přesný centr zleva našel Daniela Köstla, jenž hlavou posunul zelenobílé na čtvrtou příčku tabulky před celek z Uherského Hradiště. Obránce si připsal přesný zásah ve druhém zápase po sobě, těsně před reprezentační přestávkou totiž šokoval Viktorii Plzeň a obral ji o všechny body.

Po parádním skalpu úřadujícího mistra říkal kouč Bohemians Jaroslav Veselý, že jeho svěřenci „dotlačili rozbitou káru do reprezentační přestávky,“ čímž narážel na řadu zraněných hráčů. Přesto si Klokani užívali parádního postavení na čtvrtém místě tabulky. To proti Slovácku bránili v přímém souboji, jelikož celek z Uherského Hradiště za svým soupeřem zaostával jen o skóre. Ze čtyř z posledních pěti utkání navíc vyšel vítězně.

Klání mělo velmi pomalý rozjezd. Míč se nacházel převážně uprostřed hřiště a žádný tým si nevytvořil dlouhou dobu žádnou gólem zavánějící akci. Často šlo o nepřesnou finální přihrávku. První střela byla k vidění až ve 21. minutě a hned mohla skončit v bráně. Vlastimil Daníček ale netrefil balon na hranici malého vápna ideálně, takže nakonec skončil v moci domácího brankáře. Náznaky příležitostí byly na obou stranách, avšak nejednalo se o nic, co by zvedlo fanoušky ze sedaček.

Do druhého dějství Klokani vletěli rovnou po hlavě. Na centr z levé strany naskočil Köstl, jenž nedal Filipu Nguyenovi v bráně ani sekundu na zareagování. Domácí tak po chabé první půli šli do vedení. Slovácko se dále snažilo vytvářet tlak na zeleno-bílou obranu, ale problém byl v přesnosti nahrávek a předfinální fázi. Naopak mohlo být ještě hůř, když v 81. minutě zkoušel z bezprostřední blízkosti vystřelit Tomáš Necid. Velezkušený snajpr však vůbec netrefil zařízení. Týmu z nejmenšího ligového města nepomohla ani četná ofenzivní střídání. Obrana klubu z Vršovic však byla pevná jako skála až do konce utkání a nedovolila soupeři z Moravy pořádně ohrozit Martina Jedličku v bráně.

Bohemka tak nehodlala polevit ve své spanilé jízdě sezonou a získala další tři body. V příštím kole se 9. dubna představí v Olomouci, Slovácko už 5. dubna zamíří do Jablonce.