Review: Tottenham - Brighton. Son a Kane režírovali výhru Kohoutů

Spurs zvítězili ve 30. kole Premier League na vlastním stadionu nad Brightonem 2:1. V utkání plném zvratů se jako první střelecky prosadil jihokorejský útočník Heung-Min Son neskutečnou trefou, pomocí které se zapsal do historie. Stal se prvním asijským hráčem, který dosáhl na hranici 100 zásahů v anglické lize. Hosté však ještě do poločasu vyrovnali a ve druhé půli duel dokonce otočili, avšak gól Dannyho Welbecka byl kvůli ruce odvolán. Rozhodnutí tak přinesla až 79. minuta, kdy o setrvání třech bodů v domácím „kurníku“ rozhodl kapitán Harry Kane.

Tottenham - Brighton 2:1

Branky: 10. Son, 79. Kane - 34. Dunk

Tottenham ani po odchodu Antonia Conteho neuspěl, když v posledním kole pouze remizoval se zachraňujícím se Evertonem 1:1. Opět si tak zkomplikoval boj o top čtyřku, který byl nesmírně vyrovnaný. Promluvit do něj dokonce mohl i jeho soupeř Brighton. Ten se na rozdíl od domácích stále mohl spoléhat na služby italského lodivoda. Roberto De Zerbi totiž předváděl s Racky skvělé výkony, díky nímž ztráceli na Spurs pouhé čtyři body.

Utkání otevřel střeleckou parádou Son, který si vytvořil prostor na hranici pokutového území a zakroutil míč na vzdálenější tyč. Jihokorejský útočník tímto zásahem dosáhl na metu 100 tref v nejvyšší anglické soutěži a v krásnější způsob nemohl ani doufat. Na opačné straně téměř ihned vyrovnal Kaoru Mitoma, jeho branka však neplatila, protože si míč bohužel pro něj zpracoval rukou. Kapitán Tottenhamu Hugo Lloris se musel předvést proti dvou dalekonosným střelám v rámci několika okamžiků. Pokus Moisese Caiceda zastavil dokonce až s pomocí tyčky. Den jubilejí pokračoval, když si obrana Kohoutů nepohlídala Lewise Dunka při rohovém kopu. Urostlý hráč Racků ve svém 200. utkání v Premier League vyrovnal stav utkání ve 34. minutě, když hlavou zakončoval za záda bezmocného Llorise.

Albion vstoupil zpět na hrací plochu jako aktivnější celek a videorozhodčí musel anulovat další jejich zásah. Tentokrát pokus Dannyho Welbecka tečoval rukou mistr světa Alexis Mac Allister. Po této události se spustila potyčka na lavičkách obou celků a červenou kartu viděli lodivodi Roberto De Zerbi a Cristian Stellini. Kohoutům se přece jen podařilo strhnout duel ve svůj prospěch. Kane zakončoval rychlý kontr z hranice pokutového území. Míč po mírné teči obránce Racků rozvlnil síť. Značný podíl na této trefě má geniální přihrávka Pierra-Emila Höjbjerga.

Tottenham tak těžký domácí zápas zvládl a připsal si důležité tři body v boji o top čtyřku. Oba celky se vrátí zpět do akce 15. dubna. Spurs svedou souboj s Bournemouthem, Racci pak změří síly s Chelsea.