Review: Leeds - Leicester. Vardy odvrátil pohromu a získal pro Lišky bod

Fotbalisté Leedsu ztratili ve 33. kole Premier League slibně rozjetý záchranářský souboj proti Leicesteru, se kterým nakonec jen remizovali 1:1. Domácí ještě 10 minut před koncem vedli díky brance Luise Sinisterry z úvodního dějství, následně se však po dlouhé době připomněl Jamie Vardy, jenž svým prvním ligovým gólem od října určil konečný stav duelu.

Leeds - Leicester 1:1

Branky: 20. Sinisterra - 80. Vardy

Nad King Power Stadium se v tomto ročníku stáhla opravdu černá mračna a situace Leicesteru akutně zaváněla sestupem. Pávi se v tabulce nacházeli pouze o bod výše, a mohlo se tak jednat o rozhodující souboj sezony pro oba celky. Fanoušci Leedsu však mohli být značně pesimističtí, neboť obrana jejich celku hořela jako papír. V posledních třech kolech obdržela hned 13 branek a jednalo se o druhou nejhorší defenzivu celé Premier League.

Ta inkasovala už v sedmé minutě po zakončení Youriho Tielemanse, videorozhodčí však spatřil ofsajdové postavení a gól nemohl být uznán. Leicester byl znovu blízko vedení v 18. minutě, kdy James Maddison netrefil centrovaný míč od Kelechiho Iheanacha ideálně a ve velké šanci jej poslal jen těsně vedle brány. Chvíli nato se tak z úvodní branky radovali domácí. Skvělou práci předvedl Jack Harrison, jenž se uvolnil k přesnému centru na Sinisterru, který přesnou hlavičkou poslal Leeds do vedení. Jeho radost ale netrvala dlouho, jelikož si po půlhodině hry poranil kotník a Pávi se museli po zbytek zápasu obejít bez jeho služeb.

The Whites byli ale v útoku nadále nebezpeční. Jejich aktivní vstup do druhé půle inicioval především Rodrigo, jeho nadějné pokusy ale nedoputovaly na bránu střeženou Danielem Iversenem. Ofenzivně se prezentoval i Leicester. Harvey Barnes se propracoval do šance uvnitř vápna, míč ale poslal nad břevno. Vyrovnat mohl v 73. minutě Iheanacho, jehož ránu do dolního rohu skvěle vyrazil Illan Meslier. Zvyšující se aktivita Lišek vygradovala v 80. minutě, kdy parádní brejk založený v křečích bojujícím Iheanachem zakončila po asistenci Maddisona hrající legenda modrobílých Vardy. Ta se nespokojila s vyrovnaným stavem a chvíli nato znovu skórovala, praporek pomezního ale utnul explozi radosti Leicesteru. Oslavy málem propukly v závěru na druhé straně, kde však skvělými zákroky podržel hosty Iversen.

Leeds tak uhrál s Leicesterem remízu a oba celky si rozdělily po bodu. Peacocks však musí zůstat ve střehu, protože už 30. dubna je čeká důležitý souboj v Bournemouthu. Foxes o den později přivítají Everton.