Review: Arsenal - Chelsea. Gunners si na bezradném rivalovi spravili chuť

Arsenal ve 34. kole Premier League zvládl londýnské derby a Chelsea na svém hřišti porazil 3:1. Hrdinou Kanonýrů se stal Martin Ödegaard, který dvěma úvodními trefami nasměroval svůj tým za vítězstvím. Stal se tak letos třetím hráčem Gunners, jenž se podílel alespoň na 20 ligových gólech, což se nepodařilo žádnému jinému týmu na Ostrovech. Domácí dokázali přerušit nelichotivou bilanci čtyř utkání v řadě bez výhry. Krize jejich soupeře ze Stamford Bridge naopak stále pokračuje, když od poloviny března dokázal uhrát pouze dvě soutěžní remízy a hned sedmkrát prohrál.

Arsenal - Chelsea 3:1

Branky: 18. a 31. Ödegaard, 34. Gabriel Jesus - 65. Madueke

Ačkoliv už většina sázkových kanceláří na Ostrovech měla o vítězi ligy jasno, podle brankáře Gunners Aarona Ramsdalea se „už staly i divnější věci“. Jenže i kdyby domácí vyhráli všechny své zbývající zápasy, potřebovali, aby jejich rival z Manchesteru ztratil alespoň čtyři body. První překážka v podobě Chelsea neměla být zas tak složitá, jelikož Blues zažívali jedno z nejhorších období ve své novodobé historii a před tímto duelem se nacházeli až na 12. místě. Městské derby ovšem již mnohokrát přineslo nepředvídatelné výsledky.

Na Emirates Stadium se však od úvodních minut vše odehrávalo podle očekávání. Arsenal na svého soupeře doslova vlétl a po několika neúspěšných pokusech se v 18. minutě mohl poprvé radovat. Granit Xhaka si přebral míč u levé postranní čáry, dokonalým pasem na střed šestnáctky jej naservíroval Ödegaardovi a ten neobsazený krásnou ranou o břevno otevřel skóre. Téměř totožná situace se opakovala zhruba o necelou čtvrthodinu později, kdy opět nikdo z hráčů v modrém nezachytil náběh norského šikuly, jenž tentokrát střelou po zemi vsítil svůj druhý gól. Ani to ale nebylo z dílny Kanonýrů vše. Ve 34. minutě se po nepřehledné situaci v malém vápně odrazil míč ke Gabrielu Jesusovi, který jej nekompromisně napálil za Kepu Arrizabalagu, a zajistil tak svému týmu pohodlný poločasový náskok.

Pět minut po změně stran mohl prohloubit hostující mizérii hlavičkou po rohovém kopu Gabriel, na brankové čáře ale celou situaci zachránil Thiago Silva. Následovala série dalších šancí domácího celku, postupně však z dobrých pozic neuspěli Xhaka, Jesus a Bukayo Saka. Po hodině hry se konečně připomněla také Chelsea. Oleksandr Zinčenko vůbec nezachytil náběh za obranu v podání Noniho Maduekeho, jemuž se podařilo zpracovat balon a druhým dotykem jej poslat za Ramsdalea. Po inkasované brance už domácí neponechali nic náhodě, stáhli se a náskok si v klidu pohlídali.

Arsenal tedy nedal městskému rivalovi šanci a posílil své naděje na zisk vytoužené trofeje. Jeho dalším soupeřem bude 7. května ve skvělé formě hrající Newcastle. Chelsea o den dříve zavítá do Bournemouthu.