Jedna z nejlepších akademií v zemi. Baník se má čím chlubit!

Ostravský Baník patří mezi kluby, které dokázaly českému fotbalu vyprodukovat velké množství kvalitních fotbalistů. V minulosti i v nedávné minulosti. Kterých pět borců v poslední době prokázalo, jak kvalitní akademii slezská značka má?

TOMÁŠ GALÁSEK

Rodák z Frýdku-Místku, který je velkým ostravským patriotem. Za Baník hrál do roku 1997, kdy odešel do nizozemského klubu Willem II. Tilburg. Po třech letech zamířil do Ajaxu Amsterdam, kde se stal kapitánem. Od léta 2006 oblékal dres bundesligového 1. FC Norimberk, se kterým v roce 2007 triumfoval v Německém poháru. Po sestupu týmu z bundesligy přišel v létě 2008 do Baníku, ovšem po půlročním pobytu se vrátil do Německa, kde kývnul na nabídku Borussie Mönchengladbach.

Po skončení sezóny navíc splnil svůj záměr, ukončil profesionální kariéru a hrál pro radost v nižší regionální německé soutěži. 

Do Baníku se v nedávné době vrátil. V Ostravě působil mezi lety 2021-2022. Větší část působil jako spolupracovník trenéra Ondřeje Smetany, po jeho odchodu ho nahradil. Po konci sezony ale Baník opustil.

Foto: FC Baník Ostrava