Jedna z nejlepších akademií v zemi. Baník se má čím chlubit!

Ostravský Baník patří mezi kluby, které dokázaly českému fotbalu vyprodukovat velké množství kvalitních fotbalistů. V minulosti i v nedávné minulosti. Kterých pět borců v poslední době prokázalo, jak kvalitní akademii slezská značka má?

VÁCLAV SVĚRKOŠ

Mladý útočník s velkou perspektivou odešel do Německa už v roce 2003. Válel za mládežnické reprezentace a v áčku Baníku nepotřeboval moc času na to, aby se ukázal. Jeho přestupu ven se teda nedalo moc divit.

Po přestupu do Mönchengladbachu bojoval o místo v základní sestavě, na jaře 2006 hostoval v Herthě Berlín a v další sezóně pomáhal v rakouské lize Austrii Vídeň, se kterou vyhrál tamní pohár.

Po sezóně se ale vrátil do Baníku, kde si vystřílel korunu Krále střelců a Baníku pomohl do Poháru UEFA. Ještě další půlrok prožil v klubu, aby se v lednu 2009 vydal za dalším zahraničním angažmá do francouzského FC Souchaux, odkud pak hostoval do řeckého klubu Panionios Atény. V průběhu ligové sezony 2011/2012 se vrátil do Baníku, kde se po komplikovaném zranění, které jej potkalo na podzim 2012, objevil znovu na ligovém trávníku až na jaře 2014.

Po startu sezóny 2014/2015 bohužel musel jakožto kapitán týmu podstoupit další, celkově v kariéře už třetí, operaci kolene. Následoval konec aktivní kariéry.

Foto: FC Baník Ostrava