Poháry v Ďolíčku? Šance ještě žije. Proč vedení neoplatí dobrý skutek Pardubicím a pláclo si se Spartou?

Poháry v Ďolíčku? Šance ještě žije. Proč vedení neoplatí dobrý skutek Pardubicím a pláclo si se Spartou?

Letos v létě skončí šestatřicetileté čekání Bohemians Praha 1905 na poháry. Díky čtvrtému místu ve FORTUNA:LIZE se totiž svěřenci kouče Jaroslava Veselého kvalifikovali do druhého předkola Evropské konferenční ligy.

Protože Ďolíček pochopitelně nesplňuje evropská kritéria, ve vršovických kancelářích se aktuálně řeší jedna velmi zásadní otázka - kde vůbec budou Jindřišek a spol. Hrát?

"Náš domácí stadion má velkou řadu limitů a omezení. V pátek očekáváme návštěvu z FAČR včetně pana předsedy Petra Fouska, abychom objektivně zhodnotili, zda je vůbec možné v Ďolíčku poháry hrát," pronesl na webu bohemians.cz ředitel Darek Jakubowicz.

Aktuálně je u Botiče mimo provoz sektor C a v pohárech navíc musí být všechna místa výhradně k sezení. "Uzavření sektoru v takovém případě nechceme mít jako variantu. Jsme připraveni sedadla do kotle vrátit. Musíme ale zhodnotit celkový stav i sportovní a ekonomickou stránku věci," přidal funkcionář.

Pět událostí kola: Pardubice se 4 góly po 25 měsících, Jurečka napodobil Bicana, Klokani po 36 letech zpět v pohárech

Jestliže by se hrály poháry na přelomu července a srpna mimo domovský stánek, bylo by to v letenské epet ARENĚ. Na tom už se představitelé "klokanů" dohodli se Spartou a vše podtrhla smlouva.

"Hledali jsme stadion v Praze, který by parametry splňoval. Slavia s námi do jednání vstoupit ani nechtěla, naopak se Spartou jsme domluvení. Fanoušci se ptali i na stadion Pardubic, že by teď ony pomohly nám. Ale pokud se budeme z Ďolíčku stěhovat, dává smysl stadion blízko a s větší kapacitou, abychom uspokojili co největší počet zájemců," ozřejmil představitel Bohemky.

Jasno by mělo být v příštích dnech, čili nejpozději na začátku června. Ruce k dílu by mělo přiložit i město. "Jednání jsou teď ještě intenzivnější a určitě se pokusíme, aby v létě Magistrát hlavního města Prahy pomohl s nejnutnějšími opravami na městském stadionu. Fanoušci se nám hlásí dobrovolně na brigády. Ty proběhnou, i kdybychom poháry hráli jinde," zakončil předseda dozorčí rady Martin Kurka.

Novinky u Nisy: Kozel přišel o asistenta, Pourzitidis zůstává, Rondič končí. Bude se po sestupu vracet Tiéhi?