Leicester se po sestupu loučí s nejdražší posilou v historii, jejich bývalého středopolaře čeká Konferenční liga

Leicester se po sestupu loučí s nejdražší posilou v historii, jejich bývalého středopolaře čeká Konferenční liga

Belgický záložník Youri Tielemans posílí fotbalisty Aston Villy. Šestadvacetiletý hráč se přesune do birminghamského klubu po vypršení smlouvy v Leicesteru, s kterým sestoupil z Premier League. Aston Villa jeho příchod oznámila na svém webu.

Tento transfer se může zdát poněkud překvapivý, o šestadvacetiletého hráče se podle BBC zajímali také Arsenal, Manchester United a AS Řím. Navíc United o něj usilovali ještě před přestupem do Leicesteru v roce 2019.

Tielemans hrál za Leicester od roku 2019, kdy přestoupil za 40 milionů liber z Monaka a stal se nejdražší posilou v historii „Lišek“. Předloni týmu zajistil vítězství v Anglickém poháru, když dal ve finále proti Chelsea jediný gól zápasu.

Bronzový medailista z mistrovství světa v roce 2018 je první letní posilou Aston Villy, která skončila v anglické lize sedmá a čeká ji Konferenční liga.

Tielemans za „Lišky“ odehrál celkem 195 zápasů, ve kterých vstřelil 28 branek. Kromě úspěšného MS Belgie v roce 2018 si zahrál také na světovém šampionátu v Kataru 2022 a ME 2020.