Petržela má rozdělenou práci ve Vlašimi, ale zlákat se ho snaží také Řepka, Jiránek, Koloušek a spol.

Petržela má rozdělenou práci ve Vlašimi, ale zlákat se ho snaží také Řepka, Jiránek, Koloušek a spol.

Poslední prvoligovou adresou, na níž nyní devětašedesátiletý odborník Vlastmil Petržela pracoval, byl Zlín a stalo se tak před pěti lety.

Fotbalovému hemžení však ještě košem nedal. Již nějakou dobu ho zaměstnává mládež Vlašimi, jejíž áčko trenérsky řídil v letech 2014 až 2015 a momentálně má ve Středočeském kraji na starost devatenáctku.

O experta, jenž ve své době vedl obě slavná pražská "S", Zenit Petrohrad nebo Neftči Baku, je však pořád zájem i jinde...

Již nějaký čas je lanařen celkem TJ Sokol Červené Janovice, který by letos teoreticky mohly vyměnit okresní druhou třídu za I. B třídu, což už je sedmá nejvyšší soutěž v zemi.

V nedávné minulosti prošli jeho barvami také Václav Kadlec nebo současný příbramský asistent Roman Bednář, s tím, že aktuálně jsou na soupisce exreprezentanti Tomáš Řepka, Martin Jiránek či Václav Koloušek.

Pro fanoušky jde o velký tahák - v kutnohorském okresním přeboru jsou Janovice kolo před koncem na 113 nastřílených brankách, což je suverénně nejvíc z celé soutěže.

Tým dosud trenérsky řídí "rada starších", Sokol by však rád přivedl velké jméno také na trenérskou lavičku, aby svým oporám ulevil.

A první volba padla právě na rodáka z Prostějova, který dříve prošel také Sigmou, Bohemians, Libercem, Žižkovem, Mladou Boleslaví, Baníkem nebo Michalovcemi a zkušenosti by mohl hojně rozdávat.

Samotného trenéra, jehož čeká příští měsíc oslava kulatých sedmdesátin, by výzva z "pralesa" lákala a v současnosti spekuluje, jak by se to dalo doplnit s jeho rozdělanou prací ve Vlašimi.

Kvůli Janovicím už mu volal i Řepka. "Nahání mě, cítím velký zájem. Už za mnou i byli. Šokovalo mě, jaké kluky tam natáhly a vlastně i to, že nemají mládež. Každopádně se to snažíme nějak vymyslet. Rád bych Janovice vzal, ale u vlašimské mládeže jsem vlastně jediný profi trenér. Trénují jednou týdně a já mívám den volna, což bych zvládl. Horší je to se zápasy, které se nám potkávají. Bojím se, že to časově nepůjde skloubit," pronesl na stránkách iSport.cz Petržela.

Mohlo by přijít čtyři nebo pět hráčů. Hlavně hrotového útočníka bychom moc potřebovali, říká kouč Dukly Rada