Koubkovi s Weberem letní premiéry vyšly. Hradec přejel Libčany, Plzeň už i s Traorém nasázela Kolovči 14 gólů

Hráči Plzně v prvním přípravném utkání pod staronovým trenérem Miroslavem Koubkem jednoznačně zvítězili v Kolovči 14:2. Čtyři góly amatérskému týmu vstřelil útočník Jan Kliment. Západočeši nastoupili proti nováčkovi 1. A třídy v rámci akce Kopeme za fotbal.

Plzeňští ovládli první poločas 6:1, po dvou brankách zaznamenali Vlkanova s Mosquerou, jednou se trefili Durosinmi a Bucha. Ve druhém dějství hosté v pozměněné sestavě nastříleli dalších osm gólů. O polovinu z nich se postaral Kliment, skórovali také Květ, Řezník, Sýkora a Kopic. Za Koloveč se dvakrát prosadil záložník Grajciar, mistr ligy se Slavií a někdejší slovenský reprezentant, který aktuálně ve Viktorii trénuje mládež.

Premiérových 45 minut v novém dresu absolvoval středopolař Traoré, očekávaná posila Viktorie ze Slavie. Druhé přípravné utkání Plzeň odehraje v sobotu proti druholigové Dukle Praha.

Úvodní zápas přípravy zvládnul i Hradec Králové, jenž při premiéře kouče Jozefa Webera zvítězil na půdě Libčan z krajského přeboru 4:0. V první půli se trefil Vašulín, další branky "Votroků" přidali po změně stran Harazim, Ševčík a Horák. Za Hradec nastoupily i zkušené letní akvizice a krajní záložníci Pilař s Krejčím.

Přípravná utkání:

Koloveč - Viktoria Plzeň 2:14 (1:6)

Branky: 24. a 68. Grajciar z pen. - 54., 70., 74. a 78. Kliment, 5. a 12. Vlkanova, 16. z pen. a 37. Mosquera, 31. Durosinmi, 40. Bucha, 46. Květ, 57. Řezník, 74. Sýkora, 81. Kopic.

Sestava Plzně: I. poločas: Sváček - Holík, Hejda, Jemelka, Havel - Kalvach, Bucha - Vlkanova, Kronus, Mosquera - Durosinmi. II. poločas: Sváček - Řezník, Paluska, Čihák, Sýkora - Traoré, Květ - Gaszczyk, Hašek, Kopic - Kliment. Trenér: Koubek.

Libčany - FC Hradec Králové 0:4 (0:1)

Branky: 21. Vašulín, 54. Harazim, 63. Ševčík, 71. Horák.

Sestava Hradce: I. poločas: Bajza - Klíma, Baloun, Leibl - Harazim, Smrž, Kodeš, Krejčí - Pilař, Vašulín, Hlaváč. II. poločas: Vízek - Ševčík, Čech, Baloun - Harazim, Rada, Kučera, Horák - Hlaváč, Šašinka, Pudhorocký. Trenér: Weber.

Skok o patro výš! Které týmy se mohou nově těšit na boje v ČFL?