Kane si v Londýně otevřel střelnici, Bayer smázl West Ham a Dortmund přetlačil Ajax. Jak si vedly Manchester United a Newcastle?

OBSAHUJE VIDEO

Zatímco hráči Arsenalu a Manchesteru City už mají za sebou první soutěžní střet sezony ve Wembley, jeden z dalších adeptů na anglický titul Manchester United se teprve o víkendu loučil s předsezonní přípravou, během níž absolvoval osm přátelských zápasů s bilancí čtyř výher, tří porážek a jedné remízy.

Předposlední duel léta si "Rudí ďáblové pozvali na Old Trafford Racing Lens, který přehráli 3:1, byť ještě po prvním dějství prohrávali. Výsledek však v úvodních patnácti minutách druhé půle otočili Rashford, Antony a Casemiro. Kompletních 90 minut odchytal Onana, Kovář byl připraven na lavičce náhradníků.

V neděli si pak dvacetinásobný šampion Premier League vyjel do Dublinu, kde změřil síly s Athleticem Bilbao, se kterým se rozešel smírně 1:1. Také v tomto duelu prohrával zásluhou Williamse a po asistenci Maguirea vyrovnával ve třetí minutě nastavení Pellistri.

Také Newcastle United, kterému začíná nový soutěžní ročník v St. James' Parku s Aston Villou, sehrál dva duely během dvou dnů, když postupně narazil na Villarreal a Fiorentinu. Zástupce LaLigy a Serie A vyřídili hráči "Strak" s čistým kontem (4:0 a 2:0), díky čemuž si udrželi letní neporazitelnost.

V posledních dnech naznačil dobrou formu také Tottenham Hotspur, jenž smázl 5:1 jak Lion City Sailors, tak Šachtar Doněck, jemuž uštědřil výprask na svém stadionu první srpnovou neděli. Bezkonkurenčně největší podíl na tom měl autor čtyř tref Kane, s tím, že výsledek pečetil v 94. minutě Scarlett. Generálka na anglickou ligu ovšem ještě Spurs čeká - v úterý večer se totiž v Katalánsku utkají s Barcelonou.

Borussia Dortmund uzavřela léto s bilancí šesti vítězství a jednoho remízového výsledku s Chelsea, s tím, že těsně před vstupem do poháru proti Schottu Mainz se jí podařilo přetlačit i Ajax Amsterdam (3:1). V Signal Iduna Parku se postarali o triumf dvougólový Nmecha a Brandt, jehož vyslal do šance Hummels.

Sílu naznačil v úvodu srpna také Bayer Leverkusen, který nejprve udolal Olympique Marseille (1:2) a následně si ve vlastní Bay Areně před více než 25 tisíci diváky hravě poradil s West Hamem United 4:0. Pokud jde o české reprezentanty, v základu hostů figuroval Souček a Coufal si zahrál až ve druhé půli, když vystřídal Paquetu. Kouč bundesligového výběru Xabi Alonso, jenž má za sebou čerstvé prodloužení kontraktu, poslal do hry Hložka až na závěrečných patnáct minut.