Slavia vymění trávník hned po Evropské lize, střet s Baníkem se však za 12 dní odkládat nebude

Slavia vymění trávník hned po Evropské lize, střet s Baníkem se však za 12 dní odkládat nebude

Slavia po čtvrtečním úvodním domácím utkání 3. předkola Evropské ligy s ukrajinským Dniprem nechá vyměnit problematický trávník na stadionu v Edenu. Rekonstrukce hrací plochy přitom nebude vyžadovat odklad nejbližšího domácího ligového utkání, kterým bude duel s Baníkem Ostrava 20. srpna. Na twitteru to uvedl předseda představenstva vršovického klubu Jaroslav Tvrdík s odkazem na článek na webu Sport.cz.

Tvrdík už v pondělí informoval, že Slavia znovu vymění trávník, který ani po šesti týdnech od položení nezakořenil a je ve velmi špatném stavu. Od začátku ligového ročníku se trhá, na což si postěžoval i trenér Jindřich Trpišovský po nedělním vítězství 2:1 nad Zlínem.

Slávisté doma odehrají zápas s Dniprem, den poté začne rekonstrukce hrací plochy, která v Edenu nebyla ideální ani v minulé sezoně. "Během pátku, soboty a neděle dojde k sundání trávníku a rekultivaci podloží. V pondělí, v úterý a ve středu dojde k položení nového. Objednán je speciální trávník z Německa. Dle dodavatele by se na něm čtvrtý den od pokládky mělo v klidu hrát," řekl ředitel strategické komunikace Slavie Jakub Splavec serveru Sport.cz.

"Červenobílí" plánují sehrát domácí utkání pátého ligového kola s Ostravou v původním termínu 20. srpna. O přeložení duelu nebudou usilovat, přestože Ligová fotbalová asociace, která v Česku řídí profesionální soutěže, i Baník chtěly Slavii případně vyjít vstříc. "Za to jim nesmírně děkujeme, ale zápas odkládat nebudeme. Dokázali jsme najít rychlé řešení," uvedl Splavec.

Premiéra Malšovické arény na vlastní kůži. Výpadky proudu dohnal snový výsledek podtržený elektrizující atmosférou