Karviná vypadla z MOL Cupu s třetiligovým Uničovem. Jablonec si připsal první výhru v sezoně. Dál v poháru jdou i Votroci

Těsně před reprezentační přestávkou byly na programu dohrávky 1/32 finále českého poháru. Jablonec si připsal první výhru v sezoně na půdě třetiligové Admiry Praha. Gólový půst hned dvakrát protrhl v loňské sezoně produktivní Chramosta. Dva přesné zásahy přidal rovněž Alegue. Duel s celkem z třetího patra českého fotbalu naopak nezvládli hráči Karviné, kteří prohráli nejtěsnějším rozdílem v Uničově. Dál v MOL Cupu bude pokračovat i poslední ligový zástupce dohrávek - Hradec Králové. Votroci zvládli utkání na půdě divizní Soběslavi. Prosadila se i nová akvizice Čmelík.

Jablonecký tým v silné sestavě poslal do vedení už v šesté minutě Alégué. Spoluhráč kamerunského záložníka Kratochvíl o chvíli později trefil tyč. Pražané mohli před pauzou vyrovnat, ale Šiler po samostatném úniku přehodil Fendrichovu branku. Favorizovaní hosté po změně stran dominovali. Náskok pojistil dvěma "slepenými" góly Chramosta, jenž zaznamenal první soutěžní trefy v sezoně. Poté se prosadil i srbský obránce Tekijaški premiérovou soutěžní brankou za Jablonec. Za Admiru snížil Burýšek, ale poslední slovo měl v 62. minutě Alégué.

Utkání v Uničově rozhodl jedinou brankou Jan David ve 28. minutě. Karvinský prvoligový nováček prohrál šestý z posledních sedmi soutěžních zápasů a přes druhé pohárové kolo neprošel poprvé od sezony 2012/13. Slezané v pozměněné sestavě se od začátku s outsiderem trápili. Domácí otevřeli skóre po standardní situaci a dorážce nepokrytého obránce Davida. Karvinští se nevzpamatovali ani po změně stran. Sice si vypracovali několik šancí, ale do soustavnějšího tlaku se nedostali, navíc několikrát zahrozili i hráči Uničova. Hosté venku prohráli pátý soutěžní duel po sobě.

Naopak další prvoligový tým Hradec Králové zvládl přestřelku v Soběslavi a zvítězil 4:2. Dva góly diviznímu soupeři vstřelil Ondřej Šašinka, při debutu za "Votroky" skóroval Lukáš Čmelík, čerstvá posila z Českých Budějovic. Královéhradečtí začali dobře. V 15. minutě otevřel skóre Harazim a za čtvrt hodiny zvýšil Šašinka. Domácí se ale vrátili do hry proměněnou penaltou Vítovce v nastavení první půle a v 55. minutě Dumbrovský dokonce vyrovnal. Favorizovaní hosté si však závěr pohlídali a nepřipustili blamáž. V 77. minutě se prosadil Slovák Čmelík a tři minuty před koncem přidal pojistku Hradce Šašinka.

MOL Cup - 1/32 finále:

Admira Praha - FK Jablonec 1:5 (0:1)

Branky: 58. Burýšek - 47. a 48. Chramosta, 6. a 62. Alégué, 52. Tekijaški.

Sestava Jablonce: Fendrich - Tekijaški, Štěpánek (78. Kubín), Martinec - Čanturišvili (56. Schön), Houska, Kratochvíl (56. Hübschman), Polidar (56. D. Souček) - Chramosta, Alégue - Drchal (66. Náprstek). Trenér: Látal.

Znojmo - Prostějov 2:4 (0:1)

Branky: 55. a 76. Neto - 38. Jaroň, 70. Slaměna, 84. Bartolomeu, 85. Habusta

Uničov - MFK Karviná 1:0 (1:0)

Branka: 28. David.

Sestava Karviné: Ciupa - Hošek (72. Antovski), Krčík, Soukeník, Ražnatovič - Čavoš (61. Motyčka), Žák (46. Traoré) - Franko, Ezeh (46. Akinyemi), Iván (72. Ayaosi) - Doležal. Trenér: Luhový.

Soběslav - FC Hradec Králové 2:4 (1:2)

Branky: 45.+2 Vítovec z pen., 55. Dumbrovský - 31. a 87. Šašinka, 15. Harazim, 77. Čmelík.

Sestava Hradce: Vízek - Klíma (46. Kodeš), Čihák (70. Leibl), Ševčík (88. Mahr) - Harazim, Dancák, Kučera, Horák (46. Krejčí) - Čmelík (88. Hlaváč), Šašinka, Pudhorocký. Trenér: Weber.

Branky: 20. Eichler, 90. Šnobl - 37. Podzimek

Petřín Plzeň - Mariánské Lázně 0:1 (0:0)

Branky: 49. Kapolka

Povltavská FA - Žižkov 1:6 (0:4)

Branky:  49. Novák z pen. - 2. Prošek, 6. Štrombach, 23. Honig, 38. Sixta, 69. Vais, 80. Finěk

Hlinsko - Líšeň 1:2 po prodl. (0:0, 0:0)

Branky: 97. Otradovský - 98. Pašek, 113. Polášek