Nikdy jsem nezažil, že by někdy šel Řehák něco uklidňovat, vysmál se Rada obhajobě Trpišovského

Nikdy jsem nezažil, že by někdy šel Řehák něco uklidňovat, vysmál se Rada obhajobě Trpišovského
DERBY PRAŽSKÝCH "S"

Poslední bitva o Prahu v Edenu (1:1) nepřinesla pouze dvě červené pro znesvářené kapitány obou "S" Jana Bořila a Ladislava Krejčího.

Hlavní rozhodčí nedělní vyhrocené války Ladislav Szikszay totiž vyloučil i funkcionáře obou rivalů, kteří neoprávněně vstoupili na hrací plochu.

Konkrétně asistenta domácího souboru z Vršovic Pavla Řeháka a vedoucího mužstva letenského šampiona Miroslava Baranka.

"Od začátku jsme věděli, že utkání bude nervózní. Samozřejmě jako rozhodčí chcete, aby se hrál fotbal, takže metr nastavíte trochu volnější. Ale během utkání zjistíte, že to nelze, tak jsme to chtěli více rozpískávat a kouskovat hru, aby nedocházelo ke konfliktům. Chtěli jsme jim předcházet, ale bohužel někdy se to nepodařilo," prohlásil v interview pro rozhovoru pro O2 TV výše zmíněný sudí.

Podle Jindřicha Trpišovského byly takové scény zbytečné. "Lidé si budou z takového zápasu pamatovat jen červené, dvě penalty a strkanice," rozmlouval na tiskové konferenci sešívaný kouč.

Foto: SK Slavia Praha

O tom, že byl vyloučen také jeho blízký spolupracovník Řehák, se dle svých slov dozvěděl až dodatečně, když dostal informaci že měl jít člen trenérského štábu na hřiště uklidňovat situaci. Nakonec z toho však byla potyčka právě s exreprezentantem, který získal svého času se Spartou hned pět hráčských titulů.

"Zjistil jsem to až potom, vůbec jsem nevěděl, že byli na hřišti. Co jsem slyšel já, tak chtěl situaci uklidnit. S Provodem jsem v tu chvíli řešil, co budeme dělat dál, věděli jsme, že Béořil dostane červenou kartu. Do klubka hráčů jsem nekoukal, o červených kartách pro Bořila a Krejčího jsem věděl hned, že dostal i náš a jejich realizační tým jsem se dozvěděl až po utkání," citoval web slavia.cz slova bývalého trenéra Žižkova a Liberce.

Petr Rada, pětašedesátiletý stratég druholigové Dukly, který svého času vedl Slavii i Spartu, se však jeho alibistickému vyjádření v pondělí vysmál. O pět let mladšího horkokrevného slávistu, jenž je nesympatiemi ke klubu z druhé strany řeky proslulý, totiž dobře zná...

"Někde jsem slyšel, že Trpišovský prohlásil, že to šel asistent Řehák na hřiště uklidňovat. Nevím, jestli ho zná. Já ano a nikdy jsem nezažil, že by někdy šel něco uklidňovat. Tohle prohlášení mě trošku zarazilo.“ citoval trenéra aktuálně druhého týmu F:NL Deník Sport.

Jisté je, že o takovém divadelním představení nejspíš Josef Csaplár před úvodním hvizdem derby nemluvil a že trestu od disciplinární komise neunikne v přšítích dnech ani jeden z nich.

Svátek fotbalu v Edenu? Spíš velká řežba. Frýdek měl radost z vyrovnání Sparty. Tušil, že padne červená karta

Foto: AC Sparta Praha