Obři v pralesech? Z gólů se radovali Lafata, Šimák, Fořt, Hološko, Kincl, Koller, Kladrubský, Kadlec, Koloušek i Holek

Obři v pralesech? Z gólů se radovali Lafata, Šimák, Fořt, Hološko, Kincl, Koller, Kladrubský, Kadlec, Koloušek i Holek

Není žádným tajemstvím, že si v nižších patrech domácího fotbalu prodlužuje svou aktivní kariéru celá řada známých jmen a exreprezentantů, s nimiž jsme se dlouhá léta setkávali na nejvyšší úrovni.

Pět nejofenzivnějších třetiligových adres současnosti? Nejúdernější jsou rezervy Slavie a Dynama

O uplynulém víkendu se v rámci bojů "v pralesech" nezapsali do statistik pouze Tomáš Abrahám, Martin Klein, Jan Flachbart či Jaroslav Černý, kteří obdrželi žluté karty. Dle údajů portálu fotbalunas.cz se řadě tváří podařilo zazářit také střelecky.

- dvěma trefami se blýskl Adam Varadi, který v MSLF bojuje za momentálně čtrnáctý celek tabulky Frýdland nad Ostravicí.

- v ČFL proměnil pokutový kop hrající trenér Dynama České Budějovice B Jiří Kladrubský, jehož dovedností už využívající v realizačním týmu jihočeského áčka také Tomáš Zápotočný a Marek Nikl.

- ve stejné soutěži se radoval ze vstřelené branky bývalý křídelník Slavie i Slovanu Liberec Miroslav Stoch, který stále obléká dres Motorletu Praha.

- v krajském přeboru se připomněl David Lafata z Olešníku, jenž zaznamenal hattrick a s deseti brankami v sezoně je třetím nejlepším střelcem soutěže. Poprvé v ročníku 2023/2024 u toho byl v barvách stejného celku také Bořek Dočkal.

- za Sokol Zlatníky dokázal skórovat padesátiletý exsparťan Marek Kincl, který je mimochodem prvním českým fotbalistou, který dokázal dát gól ve všech oficiálních mistrovských soutěžích od nejnižší IV. třídy až po nejvyšší soutěž a český pohár.

Neříkám, že jednou budu trenérem v první lize, ale chtěl bych být. Je to moje největší přání, hlásí Kladrubský

- ve Smetanově Lhotě se podařilo rozvlnit síť také Janu Kollerovi, jenž však na tamní adrese sbírá starty hodně nepravidelně.

- gólově udeřil bývalý záložník obou slavných "S" Ladislav Volešák v barvách Slovanu Hradištko, za který bojuje po loňském příchodu ze Štěchovic.

- v I.A třídě dvakrát udeřil bývalý reprezentant Slovenska Filip Hološko, jenž je stále dostatečně vidět v barvách Úvalů.

- v plzeňské I.A třídě o sobě dal vědět Pavel Fořt, který pomohl svým Křimicím dvěma brankami k těsné výhře 2:1.

- ve IV. třídě v Neubuzi zazářil Lukáš Železník, který si na hřišti béčka Mysločovic připsal hned čtyři přesné zásahy.

- Jan Šimák je od léta k zastižení ve IV. třídě v barvách Sezimova Ústí B. Jeho současný tým naposledy triumfoval 18:2, on sám se na tom podílel třemi góly.

- do střelecké listiny se zapsal i Václav Kadlec, jenž už několik týdnů vypomáhá zelenobílému Milínu. Asistence a góly sbírá pravidelně.

- za Paběnice se prosadil Václav Koloušek. Nováčka I.B třídy na Kutnohorsku posílil letos v létě, když dorazil z Červených Janovic.

- v dresu Rejhradic, kde bydlí, o sobě dal střelecky vědět také Mario Holek. Na současné adrese už působí třetím rokem.

Nejlepší střelci MSFL? Dva ze tří nejnebezpečnějších snajprů zaměstnává Znojmo, jednoho dlouhá léta Uničov