Nejhodnotnější čeští brankáři? Aktuálně jsou v TOP 10 i Jedlička, Horníček, nebo Nguyen

Nejhodnotnější čeští brankáři? Aktuálně jsou v TOP 10 i Jedlička, Horníček, nebo Nguyen

Mezi deset momentálně nejhodnotnějších českých brankářů podle specializovaného serveru transfermarkt.com nepatří ani Lukáš Zima (29), Vojtěch Vorel (27). Matouš Trmal (25), Antonín Kinský (20) ani Radek Vítek (19).

V čele žebříčku se vyhřívá třiadvacetiletý náhradník Lukáše Hradeckého v Bayeru Leverkusen Matěj Kovář (5 milionů eur), který stále čeká na bundesligový debut, nicméně v Evropské lize už chytal jak proti Häckenu, tak proti Molde.

Druhá příčka patří Jindřichu Staňkovi z Viktorie Plzeň (3,5 milionu eur), jenž se jakožto teenager pokoušel prorazit v Evertonu a ve FORTUNA:LIZE v současnosti nenajdete cennějšího strážce svatyně.

Prokletá repre pauza! Zranil se Neymar, ale i opora Liverpoolu či hvězda Neapole

Třetí pozici drží už jednatřicetiletý reprezentant s jednadvaceti mezinárodními starty Jiří Pavlenka (3 miliony eur), který už je součástí struktur Werderu šest let a smlouva v Brémách mu zatím běží do 30. června 2024. Před čtyřmi lety u něj stejný portál uváděl tržní cenu 12 milionů eur.

Pokud jde o naťuknutou českou nejvyšší soutěž, do TOP 10 se vešli i tři brankáři, kteří aktuálně působí v pražských Vršovicích, a sice Ondřej Kolář (2 miliony eur), Aleš Mandous (1,8 milionu eur) a Martin Jedlička (650 tisíc eur), který patří Viktorii, ale už podruhé je zapůjčen v Bohemians Praha 1905.

Nejlepší desítka se navíc pořád týká i čtyřiatřicetiletého Tomáše Vaclíka (1,2 milionu eur), který se v létě upsal účastníkovi americké MLS New England Revolution, nicméně žádný soutěžní start zatím na kontě nemá. Poměrně dlouho čekal na víza a před reprezentační pauzou seděl v rámci své první nominace proti Orlandu City (2:3) jen na lavičce, když kryl záda o tři roky mladšímu Earlu Edwardsovi.

Nejcennější čeští brankáři současnosti:

(v milionech eurech)

 1. Matěj Kovář (Leverkusen) - 5
  2. Jindřich Staněk (Plzeň) - 3,5
  3. Jiří Pavlenka (Werder) - 3
  4. Ondřej Kolář (Slavia) - 2
  5. Lukáš Horníček (Braga) - 2
  6. Aleš Mandous (Slavia) - 1,8
  7. Tomáš Vaclík (New England) - 1,2
  8. Tomáš Koubek (Augsburg) - 1
  9. Filip Nguyen (Hanoi FC) - 0,7
  10. Martin Jedlička (Bohemians 1905) - 0,65

© Công An Hà Nội FC