Posledních 7 zápasů v Teplicích a pak hurá za lepším do Edenu? Slavia má jít mohutně po Chaloupkovi

Posledních 7 zápasů v Teplicích a pak hurá za lepším do Edenu? Slavia má jít mohutně po Chaloupkovi

Hlavní trenér severočeských "sklářů" ze Stínadel Zdenko Frťala by mohl v nadcházejícím zimním přestupovém okně přijít o současnou defenzivní oporu Teplic i české reprezentace do jednadvaceti let Štěpána Chaloupka.

O dvacetiletého středního obránce, který ve výběru U21 debutoval teprve minulý měsíc a od té doby dosáhl pod Janem Suchopárkem na tři mezinárodní starty, má totiž usilovat úřadující vicemistr z vršovického Edenu, který má přitom na jeho postu na soupisce hráče jako Ogbu, Vlček, Sinyan nebo Kačaraba a zaskakovat mohou také další.

Jak však uvedl na síti X žurnalista Luděk Mádl, Slavia by měla být získání nadějného stopera nejblíže jak kvůli tomu, že o něj projevila zájem ze všech nejdříve, tak kvůli některým spekulacím, že už má být dokonce s teplickým vedením na jeho zimní změně trikotu domluvena.

Naše největší potíž je absence herní tváře, říká Psotka o Zbrojovce. Jeho přechod na pozici trenéra ve hře nebyl

Chaloupek má tedy nakročeno k tomu, aby vyměnil žlutomodrý dres za červenobílé barvy a je pravděpodobné, že může mít před sebou posledních sedm soutěžních duelů ve stávajícím klubu, s tím, že by se mohl loučit s Teplicemi 17. prosince proti Spartě.

Spoluhráč exsparťanů Grigara, Vindheima a Marečka mimochodem v nejvyšší tuzemské soutěži debutoval před necelými dvěma lety právě na Letné a od té doby odehrál za Teplice 40 ligových a dva pohárové souboje.

Skuhravý piplá v Podbrezové novou českou ofenzivní hvězdičku. Kabongo využil 8 pobytů v základu v 8 tref

Byť už o sobě dával hodně vědět již v předešlém ročníku 2022/2023, který zakončil 1647 odehranými minutami, zcela nepostradatelným je až v současné sezoně, kdy nebyl v základní sestavě vynechán ani jednou z dosavadních dvanácti případů. 

V domácím klání se Slavií (0:0), které se hrálo 1. října, pak patřil ke nejlepším mužům na trávníku a právě to byl moment, který možná sportovní úsek slavného "S" definitnvě přesvědčil o tom, že by se o něj mělo usilovat.

Specializovaný server transfermarkt.com u něj v tuto chvíli uvádí tržní hodnotu zhruba 10 milionů korun. Smlouva na Stínadlech je podepsaná do 30. června 2025.

Rosický potvrdil, že Sevilla sleduje pár hráčů Sparty. Jedním z nich může být letenský kapitán Krejčí

Foto: FK Teplice