Osmnáctiletý supertalent Tel to má v Bayernu složité. I proto už kolem slídí Arsenal či Newcastle

Osmnáctiletý supertalent Tel to má v Bayernu složité. I proto už kolem slídí Arsenal či Newcastle

Velké anglické kluby údajně v současnosti pošilhávají po velké ofenzivní naději Bayernu Mnichov Mathysi Telovi, jehož tržní hodnota podle serveru transfermarkt.com činí 50 milionů eur.

Mladičký Francouz, jenž prošel i mládeží Paris FC, se přesunul do bavorské Allianz Areny loni v létě z Rennes a prvních 18 měsíců první zahraniční štace kariéry nedopadlo úplně špatně.

Protože je však v Bayernu obrovská ofenzivní konkurence (jasnou jedničkou je Kane, na soupisce jsou také Gnabry, Sané, Choupo-Moting, Coman, Musiala a Müller), momentálně až tolik nenastupuje.

V nejvyšší německé soutěži je proto po úvodních dvanácti kolech na 197 odehraných minutách, s tím, že základní sestava se ho ještě netýkala.

Vysoký věk? Žádný problém! Trenér Chorvatska chce mít veterána Realu Modriče na Euru 2024 stůj co stůj

I to podle informací Bildu aktivovalo zájem věčně hladových obrů z Premier League. Dlouhodobými nápadníky o stále teprve osmnáctiletý talent se zdají být Arsenal i Newcastle United, čili celky ze špičky tabulky.

Čerstvý francouzský reprezentant do jednadvaceti let, který v osmnácti soutěžních startech šestkrát skóroval a přidal i tři gólové asistence, má s bundesligovým titánem dlouhodobou smlouvu až do léta 2027.

Jeho nejbližší budoucnost má tedy zcela ve svých rukou německý suverén, který hodlá za pár měsíců zaútočit na titul s pořadovým číslem 34.

Schick je jako předčasná posila Bayeru. Byl vidět, říká Morávek. Co Kadeřábek a repre?