Ogbu je obránce budoucnosti, čeká ho skvělá kariéra, předvídá Ngadeu. Slavia má podle něj parádní tým

Ogbu je obránce budoucnosti, čeká ho skvělá kariéra, předvídá Ngadeu. Slavia má podle něj parádní tým
OBSAHUJE VIDEO

Když působil urostlý kamerunský stoper Michael Ngadeu ve vršovickém Edenu, během tří sezon absolvoval v sešívaném dresu celkem 112 soutěžních duelů a podařilo se mu získat hned čtyři trofeje. Není divu, že má na Prahu spoustu krásných vzpomínek.

"Chybí mi fanoušci, atmosféra i stadion. Bylo to nádherné. Něco takového jsem zažil jen ve Slavii – vždy mi to bude chybět a město stejně tak," přiznal v interview pro oficiální stránky tuzemského vicemistra třiatřicetiletý střední obránce.

Byť od jeho konce v červenobílém dresu uběhlo již pět let, v Praze má pořád pár známých. "Moc mě těší, že jsem mohl v Portugalsku potkat bývalé parťáky i ostatní zaměstnance. Byl to opravdu parádní den," povídal po přípravném střetu svého Beijingu Guoan se Slavií (1:3).

Někdejší zadák rumunského Botosani i německého Norimberku prožil čtyři roky v belgickém Gentu a v současnosti se připravuje na svou druhou sezonu v Číně. O slavném "S" si však pořád udržuje přehled...

Bývalá hvězda Slavie Švento v divizi? Na jaře nastoupí, věří kouč SK Hřebeč. Slibuje další známou posilu i speciální motivaci

"Zápasy Slavie sleduji neustále, hlavně v Evropské lize. Vždy, když Slavia hraje, tak se na ni rád podívám. První dva roky od přestupu jsem se díval také na ligové duely, což už postupem času nešlo udržet, zprávy o klubu čtu ale nepřetržitě. Mám radost, že se Slavii daří a posouvá se stále dopředu," chválil jednoho z bývalých zaměstnavatelů.

Slávisté podle něj dokázali v posledních letech opravdu velké věci. "Přesvědčil jsem se o tom i při sobotním přáteláku. Myslím, že odvádí skvělou práci. Mají parádní mužstvo – vyhrát skupinu Evropské ligy není jen tak. To jen potvrzuje jejich kvality. Chápu, proč si udrželi stejné trenéry i realizační tým," ocenil konstantní trenérský štáb v čele s Jindřichem Trpišovským.

Při vzájemném střetu, který jeho současný tým nezvládl, sváděl souboje s třiadvacetiletým nigerijským mladíkem Igohem Ogbuem a měl pro něj jen slova chvály. "Je to obránce budoucnosti. Čeká ho skvělá kariéra. Vidím, že celý tým je velmi mladý, všichni ale hrají moc dobře," dodal Ngadeu.