Děláme fotbal trochu jinak než ostatní a vlastně se na konkurenci ani tolik nedíváme, říká spoluvlastník Plzně

Děláme fotbal trochu jinak než ostatní a vlastně se na konkurenci ani tolik nedíváme, říká spoluvlastník Plzně

"Jsme šťastní, že jsme do toho šli." Toť stručná a jasná slova švýcarského podnikatele Martina Dellenbacha, který už je půl roku členem představenstva a spolumajitelem Viktorie Plzeň, se kterou se momentálně nalézá na soustředění ve španělském Benidormu.

"Víme, že jsou tady skvělé věci, na kterých lze stavět a krůček po krůčku se posouvat dopředu. Základ je však výborný, líbí se mi, jak se tady pracuje – mentalita všech lidí, klubová DNA, pracovitost, touha být nejlepší. To je přesně to, co potřebujeme," uvedl spoluvlastník západočeské značky v interview pro web fcviktoria.cz.

Za velmi důležité považuje skutečnost, že se v prvním mužstvu podařilo snížit věkový průměr o nějaké tři roky a přesto zůstaly sportovní výsledky plus minut na stejné úrovni.

Zima do Slavie? Je tam riziko, volil bych jinak, říká Jarolím. V Hamburku by byl v základu

"Hrajeme v evropských pohárech, v lize je podle mě všechno OK. Je těžké měnit něco, co funguje. Přesto bychom měli pořád zkoušet se posouvat. To se nám společně s Adolfem Šádkem a dalšími lidmi daří," liboval si čelní představitel momentálně třetího celku tabulky a účastníka vyřazovací fáze Konferenční ligy.

Proces omlazování kádru je zřejmý. "Děláme fotbal trochu jinak než ostatní a vlastně se na ostatní ani tolik nedíváme. Koukáme se na sebe. A máme jasnou představu, jak by měl náš kádr vypadat. Měl by být složený ze třech základních pilířů," přiblížil funkcionář ze Štruncových sadů.

Měření sil s béčkem lídra LaLigy 2 i rezervou Realu v čele s Raúlem. Vyškovský kemp v Madridu bude nabitý

První pilíř tvoří hráči, kteří prochází akademií Viktorie a dostanou se do prvního týmu, mají vztah k regionu a identifikují se s ním i samotným klubem.

Ve druhém pilíři by měli být hráči v rozmezí 22 až 26 let, kteří mají potenciál přestoupit do velkého klubu v TOP 5 soutěžích a vedení jim k tomu chce postupným vývojem pomoci. Jako příklad lze uvést jméno Pavla Buchy, jenž obdržel skvělou nabídku z MLS.

Z juniorky Atalanty do rezervy Slavie? Vorlický má zamávat Bergamu a přesunout se za koučem Střihavkou

Zmíněný třetí pilíř se pak týká extrémně důležitých borců mezi šestadvaceti a čtyřiatřiceti lety, kteří mají něco za sebou, odehráli mraky těžkých utkání a jsou připraveni tyto zkušenosti předávat mladším jedincům, vést je a být pro ně mentory. V případě Viktorie jde o Jana Hejdu, Jana Kopice, Milana Havla či Tomáše Chorého.

Pokud jde o déle trvající rivalitou se slavnými pražskými "S", ta se nezmění a bude pořád stejná. "Po ekonomické stránce jsou jinde než my, ale oni věří a jdou svou cestou, my zase věříme té naší a jdeme po ní. Každý vychází z toho svého, dělá maximum a až na konci se podíváte, kde kdo skončil. Vždyť Viktorka nebyla v minulých letech ekonomicky nejsilnější, přesto vyhrála šest titulů a byla čtyřikrát v Lize mistrů. Prostě pracujete s tím, co máte, na absolutní maximum," uzavřel.

Foto: FC Viktoria Plzeň