Soumrak nad Gelsenkirchenem. Schalke potápí obří dluhy, klub Kalase může skončit až v regionální soutěži

Soumrak nad Gelsenkirchenem. Schalke potápí obří dluhy, klub Kalase může skončit až v regionální soutěži

Známý německý klub Schalke 04, v jehož kádru je v současnosti k zastižení člen širšího reprezentačního kádru Tomáš Kalas, řeší existenční problémy a to, že ve druhé Bundeslize hraje pouze o záchranu, tak nemusí být náhoda.

Pro mnohé je to velké překvapení. V Německu mají totiž více titulů než sedminásobný mistr z Gelsenkirchenu pouze Bayern Mnichov, Borussia Dortmund a 1. FC Norimberk. Jen pro srovnání - současný lídr Bayer Leverkusen se z primátu ještě nikdy neradoval.

Tradičním klubem, který byl ještě v roce 2018 vicemistrem země, navíc neprošli pouze Jiří Němec, Radoslav Látal, Filip Trojan, Jan Morávek, Alex Král nebo exsparťan Andreas Vindheim, ale také Jens Lehmann, Marc Wilmots, Klaas-Jan Huntelaar, Manuel Neuer, Raúl Gonzáles, Leroy Sané či Mesut Özil. Nehledě k tomu, že ho v minulosti vedla i slavná trenérská jména typu Juppa Heynckese, Huuba Stevense, Roberta Di Mattea, Ralfa Rangnicka a Felixe Matatha.

Kdeže ty loňské sněhy jsou... Jak připomněl německý server sport.sky.de, klub potápí dluhy, které už se měly vyšplhat až na 165 milionů eur. Pakliže by se měl modrobílý tým z moderní Veltins Areny pro více než 62 tisíc diváků poroučet i z druhé nejvyšší soutěže, pro klub by to mohlo být fatální. Udělení případné profesionální licence by pak bylo za takových okolností dokonce "nemožné".

Marodka přinutila Bayern k rychlé akci, přihodil čtyři miliony eur. Zaragozu získal na hostování, přestoupí v létě

Jak se lze dočíst v německých médiích, Schalke by při naplnění černého scénáře spadlo nejspíš do Regionální ligy Západ, což je u našich západních sousedů čtvrtá liga. Právě v ní navíc aktuálně hraje i samotné béčko Schalke 04, které je v tabulce na osmé příčce.

Při dalším propadu by mohlo dojít i k bankrotu. V takovém případě by se klub musel restartovat a náležel by mu jen amatérský status. "Přesné důsledky se nyní nedají předpovědět. Jedno je ale jisté - současné Schalke by bylo v podobě, v jaké ho známe dnes, v podstatě mrtvé," píše Sky.

Pravděpodobně nemusíme připomínat, že zbytek jara bude naprosto klíčový. Tým se po dvou jasných prohrách s Hamburkem a Kaiserslauternem potřebuje oklepat a chytit. Nejbližší příležitost k tomu bude první únorovou sobotu v domácím klání proti Eintrachtu Braunschweig, který má stejný počet dvaceti bodů jako Schalke.

Mentalita v klubu se podle Schicka změnila: Chceme pár trofejí, ale nedokážu říct, v jaké soutěži máme největší šanci