Tým má potenciál stát se top evropským mančaftem, má jasno sešívaný navrátilec Zima

Tým má potenciál stát se top evropským mančaftem, má jasno sešívaný navrátilec Zima
OBSAHUJE VIDEO

Dnes již jen exturínský stoper David Zima (23) nastoupil po 886 dnech znovu v sešívaném trikotu. Do vršovické Fortuna arény se vrátil jakožto nejdražší hráč, který kdy přišel do domácí nejvyšší soutěže.

Onen status by ho však svazovat neměl. "Ač je fotbal o penězích, vůbec nad ní nepřemýšlím. Vracím se do klubu, který znám a mám ho rád. Za Slavii nechám na tréninku i v zápasech úplně všechno. Věřím, že když budu v hlavě takto nastavený, úspěchy přijdou samy," uvedl v interview pro slavia.cz bývalý střední obránce Sigmy.

I když mu mělo ležet na pomyslném stole více nabídek včetně belgického Anderlechtu, dánské Kodaně či žhavého kandidáta na návrat do Bundesligy, jímž byl Hamburk, ta sešívaná ho lákala jasně nejvíc. Slavné "S" pro něj zkrátka bylo číslem 1 i z toho důvodu, že nikdy neztratil kontrakt s trenérským štábem...

URČITĚ Z TOHO MÁME LEPŠÍ POCIT NEŽ Z TĚCH PŘEDCHOZÍCH POLOŽENÍ, GLOSOVAL TRPIŠOVSKÝ NOVÝ TRÁVNÍK V EDENU

"Rozhodl jsem se z vlastní vůle. I když to dlouho vypadalo, že jednání tímto směrem nedopadnou, nakonec byla úspěšná a já jsem za to velmi rád. Stěhování do Edenu je pro mě nejlepší možná varianta. S trenéry jsme byli v blízkém kontaktu po celou dobu mého působení v Turíně. Každé dva týdny jsme si volali, zejména Zdeněk Houštecký mé zápasy sledoval a následně jsme je spolu probírali. Neřekl bych tedy, že se komunikace v posledních dnech zintenzivnila, v blízkém kontaktu jsme zůstávali i více než dva roky po mém přestupu do Itálie," prozradil hráč, jenž byl mimo české prostředí zhruba dva a půl roku.

David Zima vs. FORTUNA:LIGA:

Sezony: 3
Zápasy: 39
Góly: 1
Asistence: 1

Nedělní návrat "domů" do Edenu proti Zlatým Moravcům (4:1) si neskutečně užil. S adaptací by také neměl mít problémy a v sestavě ho tak podle všeho půjde čekat i v prvním jarním kole proti Jablonci (11. února).

"Herní styl zůstal stejný, v tomto směru tedy žádné změny nevidím. Od doby, co jsem v sešívaném nastupoval naposledy, prošlo mužstvo samozřejmě velkým personálním kolotočem, zůstala tady jen hrstka hráčů, které si pamatuju. Teď pro mě bude klíčové si zvyknout právě na nové spoluhráče. Tým má potenciál stát se top evropským mančaftem," šplhnul si u slávistické obce Zima.

ZLATÉ MORAVCE SI ODVEZLY Z EDENU ČTYŘKU, TEPLICE NAVÁZALY NA LUDOGORETS A V BLŠANECH ROZSTŘÍLELY DUKLU

První krok k tomu bude moci udělat jeho staronový zaměstnavatel již v osmifinálové fázi Evropské ligy. To se bude losovat třiadvacátý únorový den, s tím, že se bude hrát 7., respektive 14. března.