Trpišovský na adresu Jablonce: S ním jsou to vždy zajímavé ofenzivní zápasy. Gól padne většinou rychle

Trpišovský na adresu Jablonce: S ním jsou to vždy zajímavé ofenzivní zápasy. Gól padne většinou rychle

Slavia, která na pražského rivala a obhájce titulu Spartu ztrácí v neúplné tabulce pět bodů, v neděli přivítá Jablonec. Sešívaní loni vyhráli závěrečná čtyři kola a v přípravě čtyřikrát zvítězili a jednou remizovali. Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského v nejvyšší soutěži nepodlehli Jablonci dvanáctkrát za sebou od srpna 2018, na úvod minulého jara Pražané doma deklasovali severočeského protivníka 5:1. Jablonec je v tabulce jedenáctý.

Souboj jednoho z adeptů na zisk mistrovského titulu s jedenáctým Jabloncem je na programu v neděli od 18:00 a povede jej rozhodčí Starý za účasti Kubra, Machače a Volka u videa. Poslední poměření sil mezi Slavií a Jabloncem dopadl smírně 1:1.

„Čeká nás hodně těžký soupeř, hlavně běhavý, rychlostní, nátlakový. Vytváří tlak na balon, umí po ztrátě agresivně odebírat míče. Je to mužstvo, které je na špičce naší ligy. My se musíme připravit tak, abychom podali co nejlepší výkon, a uvidíme, co z toho bude,“ pronesl na tiskové konferenci kouč Jablonce Radoslav Látal.

Titulární partner ligy se začne hledat již za pár týdnů, zvítězit nemusí pouze sázkařská společnost

Slavia v lize s Jabloncem 12x po sobě neprohrála a v deseti případech slavila výhru. V Edenu se ji proti Severočechům výsledkově daří, 6x za sebou zvítězila a 2x po sobě dala Jablonci 5 branek. K dobru má navíc odložené utkání ve Zlíně. V den utkání oslaví opora sešívaných s minulostí právě v Jablonci Lukáš Masopust 31. Narozeniny. Jurečka a Van Buren si navíc mohou připsat své 150. starty v české nejvyšší soutěži.

„Je to podobné jako vloni, první jarní kolo jsme taky hráli doma proti Jablonci. S ním jsou to vždy zajímavé ofenzivní zápasy. Většinou rychle padne gól a zápas je pak z jedné nebo druhé strany otevřený. Věřím, že navážeme na loňský zápas. Myslím, že kádr Jablonce je hodně kvalitní a neodpovídá postavení v tabulce. Myslím, že se budou postupně zlepšovat a půjdou nahoru. Připravujeme se na to, že zápas bude hodně náročný. Budeme muset soupeře dobývat, na druhou stranu budeme určitě chytat spoustu brejků, protože mají nahoře rychlé hráče,“ zaznělo z úst kouče Slavie Jindřicha Trpišovského.

Předpokládané sestavy:

Slavia: Mandous - Vlček, Ogbu, Zima - Douděra, Oscar, Zafeiris, Zmrzlý - Provod, Jurečka - Chytil.

Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Tekijaški, Martinec - Čanturišvili, F. Souček, Houska, Kratochvíl, Polidar - Chramosta, Alégué.

Foto: SK Slavia Praha