Ligový semafor: Plzeň si na startu jara zahrává, v Dynamu ožila vzpomínka na kanonýra Lafatu

Baník zažívá nepříjemné déjà vu. Loni odstartoval jaro remízou se Zlínem a poté se krčil ve skupině o záchranu, nyní na úvod FORTUNA:LIGY překvapivě nestačil na České Budějovice. Dynamo naopak zahájilo etapu s novými trenéry fantasticky a po dominantním výkonu smazalo bodové manko na předposlední Zlín. S umístěním v TOP 3 si nadále zahrává Viktoria Plzeň, která v domácím prostředí ztratila proti Mladé Boleslavi, stalo se tak po dlouhých šesti letech.

Oranžová – Ztráta Plzně po šesti letech

Sérii deseti výher zastavila Plzni až generálka na jarní část FORTUNA:LIGY proti dánskému Aarhusu. A po remíze 1:1 se zrodila další, tentokrát už v soutěžním klání proti Mladé Boleslavi.
Ačkoliv po čtvrté trefě Tomáše Chorého v domácím prostředí vedla, v samotném závěru Viktoria přišla o dva body, neboť Tomáš Ladra z pokutového kopu srovnal na konečných 1:1.

Co je však alarmující, tak Středočeši měli při premiéře kouče Davida Holoubka podle dat navrch. Plzeň přestříleli v poměru 14:7 a na očekávané branky by duel dopadl 1,8:0,3, což není pro družinu Miroslav Koubka vůbec pozitivní hodnocení.

Byť to plzeňský kouč odmítal. "Z našeho tlaku jsme měli dát více než jen jednu branku. To byl náš problém. A po jediné chybě jsme inkasovali. Musím ale ocenit soupeře, věděli jsme, že to bude náročný zápas. A také, že byl.”

Viktoria v Doosan Aréně proti Boleslavi ztratila po dlouhých šesti letech, konkrétně tato série trvala 2142 dní. Remízou si opět zkomplikovala svou cestu za třetí pozicí, ale díky nečekané porážce Slovácka stále zůstává „na bedně“ s tím, že v týdnu může po dohrávce s Baníkem náskok navýšit na čtyři body.

Největší xG proti Plzni v této sezoně
2,67 – Liberec
2,36 – Karviná
2,15 – Jablonec
2,04 – Sparta
2,03 – Baník
1,89 – Hradec Králové
1,85 – České Budějovice
1,8 – Mladá Boleslav

foto: © FC Viktoria Plzeň