TOP 5 událostí druholigové zimy: Vyškov měnil hráče i vlastníka, dál ale míří vysoko. Trenérské změny přivedly legendy

TOP 5 událostí druholigové zimy: Vyškov měnil hráče i vlastníka, dál ale míří vysoko. Trenérské změny přivedly legendy

Za dva dny to vypukne. FORTUNA: NÁRODNÍ LIGA odstartuje svou jasní část. I když se největší pozornost pochopitelně soustředila na nejvyšší soutěž a dění v elitní šestnáctce klubů, nuda to rozhodně nebyla ani ve druhém podlaží českého profesionálního fotbalu. Změny na trenérských postech, noví vlastníci klubů, odchody kanonýrů i návraty zkušených hráčů. A komu by to nestačilo, tak třeba i bodový odečet. Server eFotbal.cz se pokusil vybrat pět největších událostí zimy.

Vyškov má nového majoritního vlastníka, ambice zůstávají

Pro někoho překvapení, pro jiného jasná věc. MFK Vyškov vede po podzimu tabulku o čtyři body před Duklou. Trenér Jan Kameník si moc dobře uvědomuje, že boj o postup se od jeho celku už čeká. „Není za co se skrývat,“ přiznal už po podzimu. Pomoci k posunu na další výkonnostní level by měl klubu i nový většinový vlastník. Tím je americká investiční skupina Blue Crow Sports Group, vlastnící i druholigové španělské Leganés. Ve Vyškově navýšila svůj vliv z 50 na 99 procent.

Vše se hned projevilo i na zimní přípravě, kdy se Vyškovským dostalo možnosti zahrát si i proti rezervě slavného Realu Madrid. Klub řádně zamíchal kádrem, o jeho zahraniční opory byl zájem, tradičně si pro posily sáhla do kádru druholigového lídra třeba Viktorie Plzeň. Díry v kádru ale Vyškov dokázal zacelit, když sáhl třeba po lotyšském reprezentantovi či třeba po mládežnickém šampionovi z Nizozemska. Do klubu přišel Raimonds Krollis z italské Spezie Calcio. Defenzivu vyztuží rodák z Goudy Abdallah Aberkane, který působil třeba i v Ajaxu.

V zádech má Vyškov ambiciózní pražskou Duklu a také Táborsko. Pro oba zmíněné kluby je ambicí účast v baráži o nejvyšší soutěž. Podzimní představení týmů Petra Rady a Romana Nádvorníka jsou zárukou, že bude k vidění dramatická bitva a krásné zápasy.

Majitele mění také SFC Opava. Od města klub kupuje podnikatel Andrej Krajíček. Ten je už od letošního dubna v klubovém představenstvu, kde mu pomáhá Martin Latka.

foto: © FK Dukla Praha

Druholigová NEJ: Nabito měl Vyškov, děravá obrana trápila Žižkov, ve statistikách zasvítil Varnsdorf