Tvrdý trest od FIFA pro slovenský velkoklub. Slovan Bratislava má na dlouhou dobu zakázané přestupy

Tvrdý trest od FIFA pro slovenský velkoklub. Slovan Bratislava má na dlouhou dobu zakázané přestupy

Posily? Zapomeňte. Slovenský mistr Slovan Bratislava si na dlouhou dobu bude muset nejspíš vystačit se současným kádrem. FIFA se totiž rozhodla udělit známému klubu trest v podobě zákazu přestupů až na tři přestupová okna. FIFA výši trestu oznámila na svém webu, v platnosti je od 21. února. Důvodem k potrestání by měly být nevypořádané finanční závazky vůči obránci Vernonu De Marcovi, který z klubu odešel po konci minulého ročníku. To potvrdil třeba pro server sport24.sk generální ředitel Slovanu Ivan Kmotrík mladší.

Slovan Bratislava se sice pro tuto sezonu rozloučil s pohárovou Evropou a slovenskou nejvyšší soutěž vede o čtrnáct bodů před Žilinou, zákaz přestupů je ale pořádnou nepříjemností. Pokud by verdikt zahrnoval už nedávno skončené zimní přestupové období, mohl by Slovan první posilu zaregistrovat až po 1. červenci 2025. Jestli se ale trest na uplynulé období nevztahuje, pak by bratislavský klub mohl posilovat až v lednu 2026.

Kmotrík pak pro slovenská média trest zlehčoval. "Nejde o žádný závažný přestupek. V následujících dnech situace vyřešíme a trest bude zrušený," vykládal už před pár dny novinářům. V úterý pak pro redakci redakci Športwebu odmítl více zákaz přestupů komentovat. „K banu jsem se již vyjádřil ve čtvrtek. Nic víc k tomu nemám co řícz," cituje Športweb šéfa klubu z Tehelného pole. Nutno dodat, že už dříve Kmotrík řekl, že v následujícíh dnes klub vyrovná dluhy vůči De Marcovi a trest skončí.

Je pravděpodobné, že bratislavský klub požádá FIFA o zmírnění trestu a třeba nakonec vyvázne jen s podmínkou. To ale momentálně není jasné.

Dostane Inter Miami přezdívku přístavu bývalých hvězd Barcelony? Již početnou enklávu mohou rozšířit další