Nejvyšší návštěvy v MSFL? Start Brno táhne, na rezervy Karviné, Zlína a Slovácka se naopak moc nechodí

Nejvyšší návštěvy v MSFL? Start Brno táhne, na rezervy Karviné, Zlína a Slovácka se naopak moc nechodí

V MSFL, kterou hraje osmnáct klubů, nejvíce táhne TJ Start Brno, který se po jednadvaceti odehraných kolech nalézá na průběžné sedmé pozici se stejným bodovým ziskem jako šestý Třinec.

Třetí nejúspěšnější tým z druhého největšího města Česka po Zbrojovce a Líšni má jako jediný v moravské odnoži třetí nejvyšší soutěže průměrnou domácí návštěvnost přes 400 diváků, přesněji 436, což je mimochodem 79 procent kapacity. Jak uvádí statistiky serveru msfl.cz, během deseti duelů se přišlo na svěřence trenéra Milana Frimmela podívat již 4 363 fanoušků.

Třetiligový Uničov našel nového trenéra. Byl s Jarošíkem v Rusku, v regionu je doma

Druhé místo žebříčku v návštěvnosti patří celku SK Hranice, které jsou díky dvěma posledním tříbodovým ziskům momentálně třinácté. Na mužstvo okolo osmigólového střelce Jakuba Rolinca se v rámci jedenácti domácích klání dorazilo podívat 4 144 příznivců, což dává průměr 377 lidí na zápas. Na stadion v Hranicích by se však vlezlo mnohem více fanoušků. Kapacita je totiž naplněna pouze z osmatřiceti procent.

Třetí místo náleží patnáctému Tatranu Bohunice, který se v tomto ročníku trápí a protože má stejně bodů i šestnáctý Frýdland nad Ostravicí a sedmnáctý Uherský Brod, ještě ho čeká pořádně těžký zbytek jara. Divácká podpora mu však nechybí - na deset dosavadních domácích utkání dorazilo 3 500 fanoušků, což činí průměr 350 na duel.

Král znojemského babylonu? Brazilec, který za poslední tři roky vystřídal 8 klubů. Někdy jsem nevolil dobře, krčí rameny

Když nebudeme počítat rezervu druhého Baníku, který zdobí sedmá nejvyšší návštěvnost v soutěži, nejméně zajímá MSFL prvoligová béčka Karviné (průměr 174 diváků na zápas), Zlína (172) a Slovácka (118).

Mužstvu z Uherského Hradiště, nad nímž bdí hlavní trenér Pavel Němčický, se ovšem vůbec nedaří, na výhru čeká i se zimní přípravou deset utkání (v celém ročníku 2023/2024 zvítězilo jen třikrát) a v tabulce je zaslouženě poslední.

Nejvyšší průměrná návštěvnost v MSFL:

436 - TJ Start Brno (10 zápasů, 4 363 diváků celkem)
377 - SK Hranice (11 zápasů, 4 144 diváků celkem)
350 - TJ Tatran Bohunice (10 zápasů, 3 500 diváků celkem)

Trpišovský tajný start na vesnici okořenil gólem. S míčem to bylo nadstandardní, bez míče slabší, hlásí trenér Slavie