Fiorentina pod palbou: zatím nejslabší výkon v Evropě. Za uši dostal i Barák, na Koubka pršela chvála

Fiorentina pod palbou: zatím nejslabší výkon v Evropě. Za uši dostal i Barák, na Koubka pršela chvála

Spokojenost Fiorentiny s bezbrankovou remízou v úvodním čtvrtfinále Konferenční ligy na půdě Viktorie Plzeň ostře rozporuje italský tisk. Ten má k výkonu soupeře západočeského celku řadu výhrad. „Do odvety je to výsledek, jaký si tým asi přál, ale dopředu předvedla Fiorentina opravdu málo,“ píše třeba La Gazzetta dello Sport. Pochvaly se dočkal plzeňský trenér Koubek, naopak český reprezentant Antonín Barák to za představení v Plzni schytal.

Větší pozornost vzhledem k výsledkům pochopitelně věnuje výhře AS Řím 1:0 na půdě AC Milán, na hlavní stránce internetového vydání zmíněného listu najdete také podrobnosti a ohlasy k vítězství Bergama 3:0 v Liverpoolu. Hodnocení vystoupení Fiorentiny je pěkně schované v rubrice Konferenční ligy.

Tam se píše o tom, že tým z Florencie nemůže být spokojený s tím, jak vypadala partie v Plzni z pohledu ofenzivy. „Belottiho hlavička na konci prvního poločasu a střela Beltrana na začátku druhého poločasu. V odvetě příští čtvrtek ve Florencii bude třeba víc,“ naznačuje La Gazzetta dello Sport. „Výkon musí vypadat jinak, snad tým nebude tolik čitelný a jeho útočné akce naopak budou variabilnější,“ dodává. Je jasné, že v Plzni slavila úspěch taktika zvolená koučem Viktorie Miroslavem Koubkem.

Působivá plzeňská série bez prohry v Evropě. Viktoria živí naději na postup, Barák ji nezlobil

Shrnutí listu Corriere della Sera je jednoduché. „Fiorentina nevyhrála a ani nedala gól, rozhodne se v odvetě na hřišti Franchi, které je na programu ve čtvrtek 18. dubna,“ píše list.

Portál Tuttomercato pak oceňuje plzeňského trenéra Koubka. „S týmem zdecimovaným zraněními udělal maximum. Odolal tlaku Fiorentiny, která předvedla svou zatím nejslabší verzi v Evropě, a udržel před odvetou souboj v rovnováze. Dosáhl maxima s minimem,“ uvedl zmíněný web, který oznámkoval všechny aktéry utkání.

Naopak třeba střídající Antonín Barák v dresu Fiorentiny sklidil pořádný rýpanec. „I den před zápasem na tiskové konferenci byl na lavičce. Když nastoupil, sotva jste si ho všimli,“ konstatuje Tuttomercato.

Ten nešetřil ani trenéra Vincenza Italiana. „Očekávali jsme mnohem brilantnější a odhodlanější Fiorentinu, která bude chtít jít do odvety s náskokem,“ stojí v hodnocení. V plzeňském dresu se nejvyšší známky dočkal (6,5) gólman Jedlička, který dokázal, že je dostatečně sebevědomý. U stopera Hejdy oceňuje, že dokázal udržet Belottiho na uzdě a působil velmi jistě. Pochvaly se dočkal i další z obránců Jemelka.