Ostrava si pojistila jeden z největších talentů. Záložník české jednadvacítky Šín prodloužil smlouvu do roku 2027

Ostrava si pojistila jeden z největších talentů. Záložník české jednadvacítky Šín prodloužil smlouvu do roku 2027

David Buchta, Jiří Boula a nově také Matěj Šín. Baník pokračuje v budování týmu pro střednědobý horizont a během jarní části sezony uzavřel novou smlouvu už s třetím důležitým hráčem. Záložník české reprezentační jednadvacítky Matěj Šín se ve středu upsal Baníku do 30. června 2027. Informaci potvrdil klubový web.

Prodloužení kontraktu s devatenáctiletým odchovancem Akademie FCB bylo jednou z hlavních priorit klubu. „Jsem rád, že jsme se dohodli a můžeme skládat tým s vědomím, že tady Matěje máme pod dlouhodobou smlouvou. Matěj patří k nejvytěžovanějším hráčům svého ročníku v lize a my věříme, že má předpoklady, aby se časem stal i jedním z lídrů celého mužstva a jeho role byla stále důležitější,“ řekl šéf sportovního úseku FC Baník Ostrava Luděk Mikloško.

"Nepochybuji o tom, že může být i velkým vzorem pro další kluky v naší akademii. Jsme zkrátka rádi, že naše spolupráce bude pokračovat," dodal bývalý vynikající gólman.

Šín si poprvé za Baník nejvyšší soutěž zahrál 12. února 2022 v době, kdy mu bylo sedmnáct letech. Na kontě má nyní 43 ligových zápasů a tři vstřelené branky. „Matěj Šín je bezesporu jedním z nejtalentovanějších hráčů své generace, což potvrzuje výkony v dresu Baníku i českých juniorských reprezentací. Řadí se mezi nejvýraznější tváře vyhlášené mládežnické akademie ostravského klubu, sám má k Baníku, jeho fanouškům i celému regionu obrovský vztah, poznamenal Viktor Kolář, šéf fotbalové sekce agentury SPORT INVEST, která hráče zastupuje.

"Podmínky prodloužení kontraktu potvrzují pozici, kterou si Matěj svými výkony i morálním nastavením v klubu vybudoval. Matěj je jednoznačně hráčem s mezinárodním potenciálem, ale pro nejbližší období dává jeho spojení s Baníkem smysl všem stranám," doplnil.