Tvrdý oříšek pro Rudé ďábly. Rozhodují se mezi třemi obránci, kteří mohou nahradit Wan-Bissaku

Tvrdý oříšek pro Rudé ďábly. Rozhodují se mezi třemi obránci, kteří mohou nahradit Wan-Bissaku

V lednu letošního roku aktivoval Manchester United roční opci prodlužující smlouvu mezi klubem a obráncem Aaronem Wan-Bissakou o další rok. Snahou Rudých ďáblů ale nebylo pojistit si služby hráče do roku 2025, ale mít možnost jej v létě zpeněžit. Šestadvacetiletý anglický reprezentant na Old Trafford po sezoně skončí, ale vybrat si jednoho ze tří hlavních kandidátů se jeví jako velmi tvrdý oříšek.

Pravý kraj obrany bude předmětem zájmu během letních měsíců, neboť vedení Manchesteru United usoudilo, že je potřeba na tomto postu učinit změnu. Seznam potencionálních posil se zužil na tři tváře a nyní má probíhat proces vyhodnocování, která zapadá do herní strategie nejvíce.

Podle serveru Goal aktuálně s lehkým náskokem vede opora Bayeru Leverkusen Jeremie Frimpong. Čerstvý mistr Bundesligy je sledován kluby z Premier League již delší dobu, ale bude zajímavé sledovat, nakolik bude jeho zaměstnavatel ochoten jednat o prodeji.

NÁVRAT DO PREMIER LEAGUE? MOURINHOVI SE RÝSUJÍ VRÁTKA, JAK SE PŘESUNOUT DO LONDÝNA. V POZORU JSOU SOUČEK S COUFALEM

Frimpong byl označen zatím jako varianta číslo jedna, ale velmi zajímavým lákadlem je také Jules Koundé z Barcelony. Někdejší tvář Sevilly mohla na Ostrovy zamířit již před svým přesunem na Camp Nou, kdy ji lákala londýnská Chelsea.

Koundé je pro Manchester United zajímavý svými konzistentními výkony a také všestranností, díky které by jej kouč Erik ten Hag mohl upotřebit kdekoliv v defenzivní řadě. Poslední variantou na post pravého obránce má být opora Interu Milán Denzel Dumfries.

Foto: Bayer 04 Leverkusen