Kypr by na Euru nebyl, kdyby ho nepořádal, rýpl si před zahájením turnaje v Larnace kouč české sedmnáctky

Kypr by na Euru nebyl, kdyby ho nepořádal, rýpl si před zahájením turnaje v Larnace kouč české sedmnáctky
OBSAHUJE OHLASY

Trenér české reprezentace do 17 let Jiří Žilák si zatím nechce před mistrovstvím Evropy na Kypru dávat žádné konkrétní cíle. Čtyřicetiletý kouč nicméně předpokládá, že pokud jeho tým předvede nejlepší možné výkony, může postoupit ze skupiny do vyřazovací fáze. Řekl to na tiskové konferenci na pražském Strahově na začátku závěrečného kempu před turnajem.

Česká sedmnáctka si zahraje na Euru poprvé od roku 2019, kdy na šampionátu v Irsku prošla do čtvrtfinále. "Považuju to za velký úspěch a vyvrcholení dvouletého cyklu. Reprezentační fotbal se vyrovnává, což platí i na mládežnické úrovni. Každého takového úspěchu je potřeba si vážit, už není slabých soupeřů," řekl Žilák novinářům.

"Cíle si budeme s týmem teprve nastavovat v průběhu týdne, protože jsme od losu ještě nebyli takhle pohromadě. Můj osobní cíl je, abychom předvedli na Euru co nejlepší výkony. Pokud dosáhneme optima, tak jsme schopní přidat i výsledek," přidal čtyřicetiletý trenér.

Ve Slavii přišel čas na generační obměnu. Titul bych nebral jako prioritu, říká Rajnoch. V kádru mu chybí výrazné osobnosti

"Máme ambice, ale jsme zároveň opatrní. Samozřejmě chceme postoupit ze skupiny. Bude to něco jiného než dorostenecká liga, moc se těším," řekl záložník Marek Naskos, který patří pražské Slavii.

Češi zahájí turnaj 20. května v Larnace proti domácímu Kypru. "Myslím, že by se na Euro nedostal, kdyby ho nepořádal. Na druhou stranu pro ně budou hrát podmínky na Kypru, teplé počasí, vyprodaný stadion. To je pro ně velká výhoda. Na úvod nás určitě nečeká lehký soupeř," upozornil Žilák.

Nereálný cíl? Pro Straku žádný problém, na Slovensku vyhrál české derby. Na soupeře jsme vletěli, nenechali jsme ho dýchat, zářil

Dalšími soupeři ve skupině A budou 23. května Ukrajina a o tři dny později Srbsko. Do čtvrtfinále projdou dva nejlepší týmy. "Ukrajina a Srbsko nezní jako třeba Portugalsko a Španělsko, ale třeba Ukrajina udělala devět bodů ve druhé fázi kvalifikace a nedostala gól. Srbové mají mají hned několik hráčů, kteří působí v první a druhé lize dospělých, což u nás není," dodal Žilák.