Van Persie zpět na scénu. Z bývalého nizozemského reprezentanta je trenér. V Eredivisie povede Heerenveen

Van Persie zpět na scénu. Z bývalého nizozemského reprezentanta je trenér. V Eredivisie povede Heerenveen

Vedení Heerenveenu od března hledalo nového kouče a důvěru nakonec dostane jedno ve světě hodně známé jméno. Na první větší trenérskou štaci se chystá Robin van Persie.

Někdejší nizozemský útočník v minulosti střílel branky za Feyenoord, Arsenal nebo Manchester United a dlouhodobě patřil i do kádru národního týmu. Kopačky na hřebík pověsil před pěti roky, začal se studiem trenérské licence a po působeních u mládežnických výběrů Feyenoordu usedne na lavičku Heerenveenu. Jednání mezi oběma stranami probíhala několik týdnů a vyústila v dohodu.

"Rád bych pokračoval ve svém rozvoji a role hlavního trenéra s mým cílem skvěle koresponduje," řekl po podpisu dvouleté smlouvy. "Je to fantastická výzva, jako hlavní trenér budu moci přispět klubu ke splnění jeho sportovních ambicí," dodal.

Heerenveen je na desátém místě tabulky Eredivisie a má jistotu, že víkendový souboj se Spartou Rotterdam bude jeho posledním v sezoně. S fanoušky se po utkání rozloučí i stávající trenér Kees van Wonderen, který své rozhodnutí oznámil v březnu.

GUĽA NA CESTĚ ZA KRMENČÍKEM. SLOVENSKÝ TRENÉR BY MĚL PŘEVZÍT KYPERSKÝ APOLLON LIMASSOL