Je jasno, hlavním koučem Sparty bude Friis. Letenští prý ale měli i plán B, oslovili dva zahraniční kouče

Je jasno, hlavním koučem Sparty bude Friis. Letenští prý ale měli i plán B, oslovili dva zahraniční kouče

Velký otazník mizí, Sparta má jasno, kdo bude hlavním trenérem mistrovského týmu v následující sezoně. Podle dánského listu Bold se na pozici hlavního kouče posune dosavadní asistent Lars Friis. Priske sice původně chtěl, aby ho měl po svém boku i na nové štaci v nizozemském Feyenoordu, ale jeho parťák zůstává v Praze. Bold píše i tom, že se sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický chystal na plán B, kdy prý oslovil dva zahraniční trenéry.

Server inFotbal.cz tvrdí, že Friis podle všeho dostane smlouvu do června 2025 s tím, že tam bude zřejmě jakási krátká výpovědní doba pro případ, že by se ukázalo, že tato volba nefunguje. Všeobecně se ale na Letné věří tomu, že úspěšná dánská cesta Sparty bude pokračovat, protože Friis už po boku Priskeho odváděl skvělou práci a získal si důvěru managementu Sparty.

I proto stál Brian Priske o to, aby jej Friis doprovodil do Feyenordu, jenže s tím šéfové z Letné rozhodně nesouhlasili. Sportovní ředitel mistra Tomáš Rosický ale neponechával nic náhodě a chystal i další alternativy řešení. Podle Boldu mluvil s jiným Dánem Jakobem Michelsenem, který momentálně vede norský HamKam a dříve trénoval Odense či Sönderjyske. Třetí variantou byl bývalý trenér Celtiku, New Yorku či Clubu Bruggy Ronny Deila.

Sparta souhlasí s odchodem Priskeho. Do Feyenoordu si chce vzít tři asistenty. Letenští dávají zelenou jednomu