Rozhodčí Matějek a Gallo potrestáni za chyby

Rozhodčí Matějek a Gallo potrestáni za chyby

Komise rozhodčích fotbalového svazu na svém úterním zasedání potrestala omezením delegace v příštím kole první ligy arbitry Radka Matějka a Ladislava Galla. Oba doplatili na chyby z posledního kola, Matějek se jich dopustil v pondělním utkání mezi Slavií a Olomoucí, Gallo zase pochybil v nedělním utkání Mostu se Slováckem.

Konkrétní dobu omezení delegací nesdělil, jisté je to, že Gallo ani Matějek, jejichž výkon byl delegáty shodně označen za neuspokojivý, nebudou nasazeni na víkendová utkání nejbližšího 19. kola.

Na Matějka podala po duelu na Slavii oficiální stížnost i Olomouc a komise rozhodčích dnes Matějkovi vytkla dvě zásadní chyby. V prvním poločase měl nejprve nařídit penaltu za faul slávisty Dosoudila na Babniče a navíc domácího beka potrestat minimálně žlutou kartou, v 84. minutě pak Matějek nesprávně vyloučil olomouckého Rýdla, který před pokutovým územím podle názoru komise čistě zastavil unikajícího Vlčka. "Byly to dvě hrubé chyby, které výrazně ovlivnily utkání," uvedl Krondl.

Sudí Gallo zase podle Krondla nezvládl nedělní duel mezi Mostem a Slováckem, přestože se zásadní chyby nedopustil. "Ale byla tam série jiných chyb, v utkání byly zbytečné prostoje. Gallo se na trávníku nechoval jako osobnost, která by měla respekt," vysvětlil Krondl, který Galla stáhl z delegace na nedělní utkání Jablonec - Zlín.

[28.2.206 - ČTK / eFotbal]