'Nenáviděná' Chelsea bojuje s kritikou

'Nenáviděná' Chelsea bojuje s kritikou

Angličtí ligoví šampióni z Chelsea, kteří jsou v současnosti pod palbou britských médií a v Anglii označovaní za nejnenáviděnejší tým, se snaží s negativními reakcemi okolí bojovat nižšími cenami vstupného a přesvědčováním, že je kritika motivována závistí.

Londýnský klub, který koupil ruský miliardář Roman Abramovič, je pod palbou kritiky i ze strany FA (svazu) a od soupeřů a rádoby odborníků, kteří obviňují některé hráče Chelsea z filmování.

Kouč Jose Mourinho, který byl označen médii za velkého poraženého poté, co jeho tým vypadl v osmifinále Ligy mistrů s Barcelonou, věří tomu, že s Chelsea se zachází daleko hruběji než s ostatními týmy. Výkonný šéf Peter Kenyon řekl, že image Chelsea by se měla zlepšit a že klub na tom bude tvrdě pracovat.

"Ale my na všem tvrdě pracujeme a já musím říct, že jedním z důvodů, proč jsme se ocitli v takové situaci je i to, že jsme teď nahoře," cituje v pátek Kenyona webová stránka Chelsea. "Nechci být uštěpačný. vidím ale určité paralely s Manchesterem United v době, kdy jsem tam pracoval." Tehdy byl jasným králem v Anglii právě Manchester.

Také obránce Manchesteru United John O´Shea tento týden řekl, že Chelsea vystřídala jeho klub na místě "nejnenáviděnějšího týmu v Anglii" a že by rád převzal toto označení zpět, protože znamená právě to, že je klub ze západního Londýna úspěšný.

"Myslím, že jsem se občas stali i terčem neoprávněné kritiky," řekl Kenyon. "Nemyslím si, že bychom hráli špatný fotbal, dosáhli jsme dobrých výsledků a je to soutěživé prostředí, v němž se nacházíme. Nyní jsme ve všem, co děláme, srovnáváni s těmi nejlepšími na světě."

[ 25.3.2006 - Reuters / eFotbal ]