Mourinha neuspokojilo ani drtivé vítězství nad AC

Svou pověst věčně nespokojeného muže potvrdil trenér Interu Milán José Mourinho, když po sobotním ligovém vítězství 4:0 v městském derby s AC prohlásil, že jeho svěřenci mohli vyhrát větším rozdílem. V neděli o tom informovala agentura Reuters.

O branky vítězů se na San Siru postarali Thiago Motta, Diego Milito, Maicon a Dejan Stankovič. Úlohu měli usnadněnou tím, že se jejich soupeř musel většinu zápasu obejít bez vyloučeného záložníka Gennara Gattusa. "Není snadné uhrát lepší výsledek než ten, co jsme předvedli, ale ano, mohli jsme hrát lépe," nechal se slyšet Mourinho na pozápasové tiskové konferenci. "Dnešek nám vyšel na výbornou, přesto bych našel nějaké rezervy," dodal.

Inter Milán si vysokým vítězstvím spravil chuť po úvodní ligové remíze s nováčkem z Bari 1:1. V útoku vedle sebe nastoupili Milito a letní posila z Barcelony Samuel Eto'o, v záloze se pak na pozici špílmachra objevil Wesley Sneijder.

"Popravdě řečeno, nebrečel jsem po remíze s Bari a teď neplánuju, že bych se zbláznil kvůli výhře nad AC," pokračoval Mourinho a přiznal, že byl trochu risk poslat na trávník čerstvou posilu Sneijdera, který teprve nedávno přestoupil do Milána z Realu Madrid. "Je to vynikající hráč, fyzicky hodně silný. Protože jsme vyhráli, tak je Mourinho pašák, kdybychom prohráli, byl by Mourinho hlupák," soudí portugalský kouč.

Trenér AC Milán Leonardo stejně jako Mourinho nepodlehl po zápase emocím. Inter dal první tři branky utkání během 16 minut první půle, AC pak přišlo během úvodního poločasu o vyloučeného Gattusa, který si předtím říkal o střídání kvůli zranění. Jenže musel na trávníku zůstat, protože náhradník Clarence Seedorf ještě nebyl připravený nastoupit.

"Myslím, že první půlhodinu jsme hráli lépe než Inter, jenže pak přišel první gól soupeře a situace se změnila," poznamenal Leonardo. "Během pěti minut jsme zápas ztratili. Máme za sebou ale teprve dvě utkání nové sezony a chceme si z nich vzít hlavně ta pozitiva," dodal.

Milán nebyl během letní přestávky příliš aktivní, co se týče nákupu hráčů, a to ani poté, co prodal Realu Madrid špílmachra Kaká. Ani teď prý milánský celek nehodlá utrácet. Podle mluvčího AC si Gattuso v zápase s Interem poranil kotník a hrozí mu až dvoutýdenní pauza, což by znamenalo, že přijde o nadcházející duel italských fotbalistů v kvalifikaci mistrovství světa 2010.