Budějovice po pěti prohrách aspoň remizovaly

Hráči Českých Budějovic remizovali dnes v rámci 8. kola Gambrinus ligy se Slováckem 0:0 a po pěti prohrách v řadě konečně rozšířili svůj bodový účet. Větší šance však měli hosté, Brazilec Cleber zahodil dvě tutovky.

Dva nové hráče postavil od začátku důležitého utkání trenér Jihočechů Tobiáš, který se svým týmem pět zápasů v řadě nebodoval. Do záložní formace postavil slovenského záložníka Černáka, který přišel ze Slovanu Bratislava, a teplickou posilu Doležala. Naopak na soupisku se nevešli zkušení Homoláč a Hunal. Slovácko bylo opět oslabeno, protože mu stále chyběl elitní střelec Švancara, jenž si odpykává šestizápasový trest.

I když proti sobě nastoupily týmy ze spodku tabulky, v úvodní půli se bylo na co dívat. První velkou příležitost měl po Cleberově centru Chmelíček, jenže nebyl příliš důrazný a na míč v šestnáctce domácích nedosáhl. Hostující brankář Vašek, jenž opět zaskočil za zraněného Filipka, si připsal první ostrý zákrok ve 13. minutě, kdy zlikvidoval hlavičku Horejše. Po dalším rohu Doležala se neprosadil ani aktivní Stráský.

V závěru prvního poločasu bylo rušno na obou stranách. Nejprve Benát minul ve velmi dobré pozici Vaškovu bránu, těsně před přestávkou Perůtka vysunul Brazilce Clebera, ovšem toho vychytal domácí gólman Kučera.

Domácí nutně potřebovali zvítězit, proto se Tobiáš pokusil změnami v sestavě ještě vylepšit projev svých svěřenců, ale po změně stran už se nebylo na co dívat. Ani jeden tým totiž nedokázal zopakovat výkon z prvního dějství.

V 87. minutě mohl Jihočechy zmrazit Cleber, jenže ani při své druhé příležitosti neuspěl a ve skluzu napálil pouze pravou tyčku. Domácí celek se tak po pěti nezdarech konečně dočkal bodového zisku, přesto nemohl být s výsledkem spokojený. Také Slovácko, které prohrálo poslední dva duely, ukončilo svůj půst a veze zvenku cenný bod.

SK Dynamo České Budějovice - 1. FC Slovácko 0:0
Rozhodčí: Kovařík - Večeřa, Dobrovolný.
ŽK: Ondrášek, Jarabica - Valenta, Šimáček.
Diváci: 2587.

České Budějovice: Kučera - Riegel, Jarabica, Horejš, Žižka - Stráský, Doležal, Černák, Benát (64. Hudson) - Ondrášek (76. Sedláček), Meszároš (46. Dolejš).

Slovácko: Vašek - Randa, Formánek Šimáček, Urbánek - Valenta, Perůtka (83. Gonda), Kordula (77. Abrahám), Cleber - Chmelíček, Smetana (66. Ondřejka).