Real prohrál v Seville a na čele ho střídá Barca

Až v 6. kole španělské Primera División poprvé ztratil ligové body Real Madrid. Svěřenci kouče Pellegriniho prohráli v Seville 1:2 a v čele tabulky je střídá Barcelona. Ta jediným gólem porazila Almeríi a jako jediná je i nadále bez ztráty bodu. První výhru zaznamenalo Atlético, které přehrálo 2:1 celek Zaragozy.

Aktuální tabulka Primera División

Real nastoupil k utkání na hřišti Sevilly bez Cristiana Ronalda v základní sestavě. Jako první se v utkání gólově prosadili domácí, když po půlhodině hry překonal Casillase Jesús Navas. “Bílý balet“ srovnal krok krátce po zahájení druhé půle, v 50. minutě vyrovnal na 1:1 stoper Pepe. Tři body ale přeci jen zůstaly doma. V 66. minutě totiž obranu Realu včetně brankáře Casillase překonal Renato. Madridský celek tak v sezóně poprvé padl, naopak Sevilla se vyhoupla na 3. místo.

V šestém kole první tříbodový zisk vybojovalo Atlético. Svěřenci kouče Resina, jehož další působení u týmu je nejasné, vydřeli vítězství 2:1 nad celkem Zaragozy. Hrdinou utkání se poměrně překvapivě stal teprve 18letý gólman David de Gea. Ten v prvním poločase napravil svou chybu a po faulu v pokutovém území následnou penaltu chytil. Po celý zápas působil velmi jistě a v závěru zlikvidoval i povedenou střelu hostů.

Do utkání skvěle vstoupilo Atlético, už ve 2. minutě prostřelil gólmana Carizza Jurado. Utkání bylo vyrovnané a další branka byla k vidění až v 66. minutě. Dvougólový náskok domácím zařídil trefou z trestného kopu kapitán Antonio López. Zaragoza ale odpověděl hned o pět minut později. Po faulu českého obránce Tomáše Ujfalušiho druhý pokutový kop s přehledem proměnil střídající Ewerthon. Hosté už ale vyrovnat nestihli a po šestém kole jim patří 11. příčka, Atlético se vyhouplo na 14. pozici.

Ve zbylých dvou sobotních utkání rozhodla o vítězi jediná přesná trefa. Tenerife nepotvrdilo přísloví můj dům, můj hrad a ve třetím domácím utkání poprvé nedokázalo bodovat. Tři cenné body si z hřiště nováčka odvezli všechny body za výhru 1:0. Vyrovnané utkání rozhodl gólem po hodině hry obránce Diego Colotto.

Hubené vítězství 1:0 si připsala také Barcelona v duelu s Almerií. Jako jediný brankáře Diega Alvese překonal v 31. minutě Pedro. Tento talentovaný útočník dostává od kouče Guardioly v letoším ročníku hodně prostoru. Katalánci sice poprvé v sezóně vstřelili méně než dvě branky, ovšem v letošním ročníku ještě neztratili ani body a stále zůstávají na špičce tabulky.

Po třech zápasech bez vítězství naplno bodovala Valencia, která zvítězila na hřišti Santanderu 1:0. Hostům zařídil tři body Nikola Žigič bankou z 61. minuty. Svěřenci kouče Emeryho se posunuli na pátou příčky, Santander je z pěti body na 17. místě.

Po další prohře se Salcburkem v Evropské lize se chtěli hráči Villarrealu konečně zvednout a poprvé v letošním ročníku Primera División naplno bodovat. Svěřenci kouče Valverdeho k tomu měli v utkání s Espaňolem obrovskou příležitost, ovšem opět selhali. Hosté totiž hráli od 15. minuty po vyloučení Forlína o jednoho muže slabší, ale “Žlutá ponorka“ přesilovku nevyužila a s Espaňolem jen remizovala 0:0. Villarreal je tak stále předposlední.

Překvapivý výsledek se zrodil v Gijónu, kde domácí Sporting předvedl úžasný obrat proti Mallorce. Hosté vedli po prvním poločase trefou Martího z penalty, jenže Sporting ve druhé půli zabral a čtyřmi góly senzačně skóre otočil a vyhrál 4:1. Díky druhé výhře v sezóně se vyhoupl Gijón na devátou pozici, naopak Mallorca klesla na 5. místo. Tři body si v domácím utkání připsalo také Getafe. Celek z Madridu si v utkání 6. kola poradil 2:1 s Osasunou a posunul se na osmé místo. Utkání rozhodl v 76. minutě brankou Pedro León.

Hned tři červené karty musel rozhodčí vytáhnout v utkání Valladolidu s Bilbaem. Nejprve byl vyloučen hostující Ustaritz, poté šli předčasně do sprch hráči Valladolidu Nivaldo a Marcos. Nervózní utkání nakonec skončilo remízou 2:2. Poté, co Jerez v minulém kole vybojoval první bod v sezóně, se nováček v soutěži dočkal i úvodního gólu. Ve 47. minutě dostal Jerez do vedení proti Málaze Armenteros a dlouho to vypadalo dokonce na zisk tří bodů. Jenže sedm minut před koncem utkání vyrovnal na 1:1 Victor Obinha.