Žižkov konečně s výhrou, Ústí a Vlašim opět

Tak tomu se říká skromnost. Ústí nad Labem v rámci 13. kola 2. ligy vyhrálo v domácím prostředí nad rezervou pražské Sparty a na svém kontě má už 34 bodů. Tři kola před koncem podzimu tak vede ligu o pět bodů. Kouč momentálního lídra přesto na postup nemyslí. „Hlavně, že jsme zachráněni,“ říká Habanec.

Aktuální kolo 2. ligy

Viktoria Žižkov - Baník Sokolov 3:1 (1:1)

Žižkovští po třech předchozích neúspěších konečně v domácím prostředí poznali, jak chutná vítězství. Třem bodům položili základ svěřenci trenéra Petržely už v první půli, kdy Vaculík srovnal skóre. Po přestávce už se ale prosazovali pouze domácí. Dvě branky v sítili v rozmezí 54. až 64. minuty. Sokolov prohrou v Praze přišel o třetí místo, na které se dostal Zlín. Utkání navíc těsně před poločasovou přestávkou poznamenala nepříjemná událost. Hostující obránce Knakal utrpěl vážnou zlomeninu nohy a ještě odpoledne se podrobil operaci.

Karviná - Vítkovice 4:0 (2:0)

V moravskoslezském derby hráli od první minuty prim domácí fotbalisté, kteří se už v šesté minutě dostali do vedení, a to do poločasu ještě o gól navýšili. Nepřesně hrající hosté se v Karviné prakticky k ničemu nedostali a připsali si na svůj účet další debakl. Se ziskem pouhých čtyř bodů ze 13 zápasů tak uzavírají na posledním místě druholigovou tabulku.

Ústí nad Labem - Sparta Praha B 1:0 (0:0)

Severočeský tým se prosadil proti dobře bránící rezervě Sparty až tři minuty před konce, když svůj první druholigový gól vstřelil Jindráček. Lídr soutěže se v koncovce dlouho trápil, protože mezi třemi tyčemi v hostující brance kraloval gólman Švenger, který se do branky vrátil po zranění, které utrpěl nedávno při zápase v Jihlavě. I když Ústí vede ligu dál o pět bodů, kouč Habanec myslí hlavně na záchranu. „Máme 34 bodů a jsme, myslím, zachránění,“ uvedl na pozápasové tiskové konferenci.

Zlín - Dukla Praha 3:1 (1:0)

I Když se exligový tým trenéra Mináře musel už ve třetím domácím zápase spokojit s azylem v Kunovicích, na jeho výkonu to nebylo znát a opět získal plný počet bodů. Nejprve se těsně před pauzou prosadil Vozábal a druhou uklidňující branku přidal v 73. minutě Zbožínek. Hostující kanonýr Chigou sice snížil, ale na rozdíl dvou branek opět upravil v poslední minutě utkání Kroupa. Hosté tak odjížděli ze Slovácka opět bez bodu a jejich situace už je kritická. Jsou už třináctí.

Jihlava - Zenit Čáslav 5:1 (3:1)

Čáslav ve čtvrtém zápase pod vedením kouče Zdenka Frťaly poprvé nezaznamenala ani bod a z krajské metropole Vysočiny si odvezla pětibrankový příděl. Naopak Jihlava vítězstvím alespoň částečně odčinila potupný debakl z minulého kola v Sokolově. Do vedení šli ve čtvrté minutě zaslouženě hosté. Dorážkou z bezprostřední blízkosti se prosadil Kotyza. Od té doby ale už střílela góly jenom Vysočina. V rozmezí 19. až 22. minuty otočil výsledek dvěma brankami Tecl a šest minut před koncem první půle se po rohu ještě prosadil Penc.

Druhé dějství příliš vzrušení před oběma brankami nenabídlo. Až v 72. minutě se pátou brankou v dresu Vysočiny blýskl Mešanovič. O šest minut později se prosadil hlavou po rohu Kadlec, a když se po druhé žluté kartě nechal vyloučit čáslavský Dobal. Byli hosté rádi, že posledních deset minut přestáli bez další úhony.

Vlašim - Třinec 2:0 (1:0)

Nováček soutěže dál pokračuje ve vydařených výkonech. Tentokrát sílu výběru trenéra Nádvorníka naplno okusil Třinec, který ve Vlašimi prohrál 0:2. Domácí šli o vedení minutu před přestávkou, kdy se prosadil Křeček. V průběhu druhé půle se nechal vyloučit třinecký Kuděla a domácí výhody jednoho muže v poli navíc dokonale využili. Svým dvanáctým gólem v sezoně o sobě dal vědět ostrostřelec Bálek a suverénně kraluje tabulce střelců.

Hlučín - Opava 0:0

Hlučín počtvrté za sebou vyšel na domácím hřišti střelecky naprázdno a zůstává v tabulce třetí od konce. Oba soupeři si připsali už pátou remízu v sezoně. Opavský trenér Látal se dál potýká s poměrně početnou marodkou, a i proto během zápasu sáhl pouze k jednomu střídání. Pro Hlučín získaný bod není zase tak špatný, protože momentálně sestupující Sparta B prohrála. Svěřenci trenéra Hajného proto zvýšili na Pražany náskok už na čtyři body.

Hradec Králové - Most 2:0 (1:0)

Domácí fotbalisté nenechali nic náhodě a v domácím prostředí si proti Mostu pojistili druhou příčku v tabulce. Na vedoucí Ústí tak stále ztrácejí pět bodů. Na třetí Zlín mají nahrané čtyři body k dobru. Domácí se v zápase pro severočeskému týmu prosadili už v jedenácté minutě zásluhou Černého. Definitivní jistotu zisku tří bodů dal domácím sedm minut před koncem Dvorák, který z otočky překonal Palečka.